Kim jest przedstawiciel handlowy?

Przedstawiciel handlowy pracuje dla firmy. Dzięki jego otwartości oraz umiejętnością zdobywa klientów. Praca przedstawiciela handlowego zachęca dużymi zarobkami. Jednak nie jest to takie proste jakby mogło się wydawać. Nie każdy posiada predyspozycje, aby zdobywać takie osiągnięcia, które zadowolą konkretną firmę. Zatem jak zostać przedstawicielem handlowym oraz gdzie szukać pracy dla przedstawiciela handlowego? Sprawdź już teraz!

Przedstawiciel handlowy – obowiązki

Najważniejszym zadaniem jakie ma przedstawiciel handlowy to pozyskiwanie nowych klientów dla firmy, dla której pracuje. Jednak równie ważna jest obsługa klienta. Przedstawiciel handlowy musi wiedzieć jak pracować i utrzymywać dobry kontakt z klientem. Dzięki temu zyskamy większe zaufanie, a co z tym idzie – większą ilość konsumentów. Przedstawiciel handlowy musi wiedzieć wszystko na temat branży, w której się obraca. Pozwoli to na lepszą jakość usług jakie oferuje. Bez znajomości produktów jakie chcemy zaoferować klientom, nie uzyskamy wymaganej sprzedaży. Jeśli chcemy trafić do konkretnego odbiorcy, musimy zrobić research na jego temat. Pozwoli to przekonanie go do promowanych przez nas produktów. Praca przedstawiciela handlowego wymaga mobilności. Aby zdobyć nasze cele, musimy jeździć do odbiorcy, a nie odbiorca do nas.

Jak zostać przedstawicielem handlowym?

Jeśli chodzi o studia wyższe, nie ma kierunku przedstawiciela handlowego. Chcąc zostać przedstawicielem, najczęściej polecany jest kierunek związany z marketingiem bądź z zarządzaniem. Istotna jest również branża, w której chcemy pracować. W zależności od tego warto mieć ukończone studia wiążące się z konkretną branżą bądź wszelakie kursy, które mogą być uzupełnieniem naszego wykształcenia. Aby zostać przedstawicielem handlowym musimy posiadać prawo jazdy w kategorii B. Praca ta polega na jeździe samochodem w większości czasu, przez co jest to niezbędny element. Warto także posługiwać się biegle językami obcymi, może to być język angielski, hiszpański lub inne. Dzięki porozumiewaniu się za pomocą obcego języka możemy starać się o współprace międzynarodowe.

Musimy także pamiętać, aby być komunikatywnym oraz obowiązkowym. Otwartość na innych oraz chęć idealnego wypełniania swoich obowiązków bardzo pomoże nam w uzyskaniu pracy przedstawiciela handlowego.

Ile zarabia przedstawiciel handlowy?

Średnia pensja przedstawicieli handlowych wynosi około 5 150 złotych brutto. Wynagrodzenie przedstawicieli waha się jednak pomiędzy 4 200 złotych brutto a 6 670 złotych brutto. Nasze zarobki mogą być większe w zależności od tego, jakie doświadczenie posiadamy. Gdy powodzi się nam podczas pracy, możemy otrzymać premie oraz prowizje za wykonane sprzedaże, podpisanie umów oraz wiele innych. Wynagrodzenia również zależne są od branży w jakiej pracujemy. Dlatego od nas zależy gdzie będziemy pracować oraz jaką pracę przedstawiciela handlowego podejmiemy.

Redakcja ecomanager.pl