Trener personalny

W ostatnim czasie bardzo popularne stało się prowadzenie zdrowego stylu życia. Stosowanie diety oraz chodzenie na siłownie zmieniło się w trend. Jeśli znamy nasze granice, jest to oczywiście dużym plusem. Nasz organizm będzie nam wdzięczny, gdy zadbamy o nasze zdrowie oraz aktywność fizyczną. Kiedy zdecydujemy się na zrzucenie kilku kilogramów, bądź trenowanie na siłowni stanie się naszym nawykiem, warto mieć koło siebie osobę, która zawodowo się tym zajmuje i dzięki temu nam pomoże. Taką właśnie osobą jest trener personalny. Czym dokładnie się zajmuje i jak zostać trenerem personalnym? Dowiedz się już teraz!

Kim jest trener personalny?

Trener personalny jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się treningami danej osoby. Dzięki niemu będziemy wiedzieć jak poprawnie wykonywać ćwiczenia oraz jak dążyć do swojej wymarzonej sylwetki. Trener personalny może prowadzić indywidualne treningi, które będą odpowiednio dobrane do potrzeb podopiecznego. Aby uzyskać wyznaczone efekty, same treningi nie wystarczą. Bardzo istotna także jest kwestia diety jaką prowadzimy. Aby rady i pomoc trenera personalnego były skuteczne, musi znać się on również na prawidłowym odżywianiu. Dieta i treningi dadzą nam niesamowite efekty. Jednak musimy pamiętać, że trzeba być systematycznym. Wiele osób, które zmaga się z nadwagą, wstydzi się wyjść do ludzi, a w szczególności korzystać z siłowni. Zadaniem trenera personalnego jest także wsparcie i motywacja osoby, która zdecyduje się na skorzystanie z naszych usług. 

Jak zostać trenerem personalnym?

Aby zostać trenerem personalnym przede wszystkim musimy być aktywni fizycznie oraz zadbaną sylwetkę. Pomimo naszej wiedzy jaką możemy posiadać na temat mięśni, tkanki tłuszczowej itd. musimy zadbać o nasz wizerunek. Kiedy ludzie będą widzieć efekty naszej ciężkiej pracy, łatwiej będzie nam zaufać i się do nas przekonać. Aby zawodowo zajmować się trenowaniem innych osób musimy ukończyć kurs na trenera personalnego. Jednak chcąc zostać wszechstronnym oraz godnym zaufania trenerem personalnym musimy ukończyć kilka kursów. Z pewnością przyda się nam kursy instruktorskie anatomii, fizjologii oraz fizjoterapii. Posiadając taką wiedzę, będziemy świadomi na ile możemy pozwolić drugiej osobie oraz jakie są dokładne zapotrzebowania i granice naszych organizmów.

Ile zarabia trener personalny?

To co będzie wpływało na zarobki podczas pracy jako trener personalny to jest nasza wiedza i doświadczenie. Bardzo istotnym elementem jest wykształcenie na temat ciała człowieka oraz to w jakim stopniu jesteśmy doświadczeni w ćwiczeniach oraz treningach. W zależności od charakteru pracy, zarobki będą się różnić. Będąc zatrudniony w danym klubie bądź siłowni oczywiście zarobimy mniej, niż pracując na własny rachunek. Miesięczna średnia zarobków jako trener personalny wynosi 4 450 złotych brutto. Jednak wynagrodzenia trenerów wahają się od 3 750 do 6 790 złotych. Jest wiele czynników, które wpływają pozytywnie bądź negatywnie na zarobki. Od nas zależy jak się angażujemy w pracę trenera.

Teraz już wiesz kim jest i jak zostać trenerem personalnym oraz ile zarabia trener personalny. Decyzja zależy od ciebie.

Redakcja ecomanager.pl