Faktoring jako skuteczne źródło finansowania Twojej firmy

Wśród szeregu źródeł finansowania dla firm, jakie są dostępne dla polskich przedsiębiorców – tych wewnętrznych i zewnętrznych – dominują kredyty bankowe. Firmy jednak wybierają często kredyty głównie dlatego, że… nie zdają sobie sprawy z istnienia i przydatności innych źródeł finansowania. 

W dobie rosnących stóp procentowych i trudnego do przewidzenia rozwoju inflacji zaciąganie kredytu na firmę to nie tylko ryzykowne przedsięwzięcie, ale także niekoniecznie najkorzystniejsze rozwiązanie. Co więcej, wyższe koszty kredytowania to nie tylko powód do tego, by dokładnie przemyśleć chęć zaciągnięcia sporego zobowiązania, ale także częsta przyczyna odmowy udzielenia kredytu. 

Jak już wspomniałem na początku, istnieją jednak inne formy finansowania, i to właśnie one mogą rozwiązać wiele problemów generowanych przez kredyty.

Faktoring – skuteczne i korzystne źródło finansowania

Faktoring jest usługą, dzięki której przedsiębiorcy, którzy wystawiają faktury z długimi terminami płatności, mogą odzyskać swoje pieniądze. Zasadę działania faktoringu najłatwiej wyjaśnić w kilku prostych punktach:

  1. Przedsiębiorca wystawia fakturę z odległym terminem płatności kontrahentowi.
  2. Mija kilkanaście dni, gdy po stronie przedsiębiorcy pojawia się zapotrzebowanie na środki z (nieopłaconej jeszcze) faktury.
  3. Zamiast zwracać się do kontrahenta z prośbą o uregulowanie płatności przed terminem (i, być może, narazić relacje z nim na szwank), przedsiębiorca korzysta z faktoringu online w PragmaGO – wypełnia wniosek, akceptuje warunki umowy i zgłasza kontrahentów, którym zwykle wystawia faktury z długimi terminami).
  4. Następnie w Strefie klienta przedsiębiorca zgłasza faktury do finansowania. Środki pochodzące z faktur otrzymuje na konto firmowe nawet w kilka godzin!
  5. Od tej pory przedsiębiorca może korzystać z faktoringu regularnie i finansować faktury w ramach odnawialnego limitu faktoringowego. 

Dzięki wykorzystaniu faktoringu w działalności przedsiębiorstwa, firma może odzyskać płynność finansową niemal w każdej trudnej sytuacji – to także skuteczne narzędzie w walce z zatorami płatniczymi, które szczególnie dotkliwie wpływają na branżę budowlaną oraz transportową, ale potrafią przysporzyć problemów firmom w każdej gałęzi gospodarki. 

Dużym atutem faktoringu (zwłaszcza w porównaniu z kredytami bankowymi) jest jego dostępność – z faktoringu mogą skorzystać nie tylko firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, ale także nowi gracze oraz przedsiębiorstwa bez udokumentowanej historii kredytowej. 

PragmaGO oferuje faktoring skrojony na miarę potrzeb wszystkich mikro, małych i średnich przedsiębiorców:

„Nasz faktoring dostępny jest bez ograniczeń branżowych. Niezależnie od tego, w czym specjalizuje się Twoja firma, czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, czy może potrzebujesz finansowania dla spółki z o.o., możesz uzyskać limity faktoringowe od 50 tys. do 1 mln złotych (lub od 12 tys. do 250 tys. euro) zarówno w opcji abonamentowej, jak i stawkowej.” 

Faktoring online. Oferta z ubezpieczeniem GRATIS.

Redakcja ecomanager.pl