Najlepsza nazwa dla firmy, którą wybrać?

Najlepsze pomysły często przychodzą niespodziewanie. Tak też może być w przypadku pomysłu na nazwę firmy. W czasach potężnego rozwoju technologii i co za tym idzie tworzenia się firm warto stawiać na innowacje. Ciężko jest zaciekawić czymś nowym, świeżym dlatego warto postawić na z jednej strony tradycje z drugiej coś nowego.

Nazwa dla firmy – jednoosobowa działalność gospodarcza

Nazwa firmy w jednoosobowej działalności to wydawać by się mogło jedna z najprostszych, najtańszych i najszybszych – bo darmowa, opcja rejestracji firmy. Jest to zdecydowanie najlepszy wariant dla osób, które chcą obrać drogę biznesową samodzielnie. Wiadomo, że zawsze jest ryzyko. Na osobie właściciela spoczywa ciężar odpowiedzialności za porażki i sukcesy firmy. Jednoosobowa forma działalności gospodarczej jest zarejestrowana na konkretną osobę. Prostota tkwi w nazewnictwie. Ponieważ nazwa dla działalności gospodarczej jednej osoby jest tożsama z imieniem i nazwiskiem właściciela. Dzieje się to w ten sposób, że każda osoba, która zdecyduje się na prowadzenie jednoosobowej firmy musi koniecznie umieścić w nazwie swoje imię i nazwisko. Istnieje w tej opcji również inna możliwość, mianowicie dodatkowego umieszczenia oznaczenia prowadzonej przez nas działalności gospodarczej. W ten sposób na rynku może działać firma na przykład: ” Jak Kowalczuk Malarz ” czy ” Katarzyna Cicha Fotografia”. Tworzona nazwa powinna uwzględniać nie tylko wspomniany aspekt prawny ale i marketingowy. Znaczy to tyle co -dawać jasny przekaz klientom o charakterze działalności gospodarczej a co za tym idzie oferowanych usług lub produktów.

Przekonaj się, dlaczego pozycjonowanie stron internetowych jest bardzo ważne

Nazwa firmy – spółka cywilna

Nazwa dla spółki cywilnej rządzi się innymi prawami. Powstaje dzięki pisemnej umowie, którą zawierają wspólnicy – minimum dwoje. Każdy ze potencjalnych wspólników jest zobowiązany do rejestracji swojej działalności w urzędzie miasta lub gminy poprzez wypełnienie formularza CEIDG-1. W tej formie nie jest wymagany do przedstawienia kapitał, na starcie nie ma takiej potrzeby. Nazwa musi być oznaczona imionami przez wzgląd na formę prawną prowadzenia działalności gospodarczej – ewentualnie inicjałami imion, oraz nazwiskami wspólników z dopiskiem ” spółka cywilna „. Można do nazwy dodawać opisy charakteryzujące działalność, podobnie jak w jednoosobowej działalności gospodarczej – decydują o tym wspólnicy na przykład ” Miś uszatek K. Stankiewiczi i M. Mata Współka cywilna”. Warto wybrać nazwę tak aby łatwo zapadała w pamięć.

Pomysł na nazwę firmy – przykłady, generator nazwy firmy

Dobra nazwa jest najczęściej kluczem do sukcesu. Nazwa naszej potencjalnej firmy powinna w sposób ogólny nawiązać do misji jaką ma mieć firma, jej celów. Co ważne nazwa powinna uwzględnić obecną sytuację w jakiej znajduje się firma. Jednocześnie musi brać pod szczególną uwagę sposób i tempo rozwoju. Wybór właściwej nazwy może być problematyczny. Wiele osób przywiązuje bardzo duża wagę do tego procesu. Prawda jest taka, że do stworzenia nazwy możemy podejść na wiele różnych sposobów.
Najlepiej wziąć pod uwagę sposoby takie jak:
– nawiązanie do nazw zwierząt tak zwane nazwy animalne,
– opisowa nazwa firmy,
– wykorzystywanie słów w innym języku niż polski,
– używanie mieszaniny dwóch słów,
– akronim innymi słowy skrótowiec,
– odniesienia do literatury takiej jak Biblia czy mitologia,
– wykorzystywanie nazw geograficznych,
– używanie nazwiska założyciela lub obecnego właściciela.
Warto zastanowić się dłużej nad nazwą firmy ponieważ zostanie z nami na wiele lat.

Zobacz też, jak ogarnąć swój budżet domowy

Redakcja ecomanager.pl