Kasjer w Warszawie – gdzie znaleźć pracę?

Pojęcie kasjera w obecnych czasach używane jest na zmianę ze specjalistą ds. obsługi konsumenta, opiekunem lub doradcą klienta. W sklepach możemy spotkać osoby w każdej grupie wiekowej zatrudnione na tym stanowisku. Co ciekawe, mimo że określenie tej posady zawsze jest jednakowe, zakres obowiązków nieco się od siebie różni. Wiele osób chcąc podjąć pracę jako doradca klienta zastanawia się: ,,Kasjer w Warszawie – gdzie znaleźć pracę?”, ,,Co powinien umieć kasjer w Warszawie?”, ,,Jak obsługiwać kasę fiskalną?”. W poniższym artykule aplikanci znajdą odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. 

Kasjer w Warszawie – gdzie znaleźć pracę?

W dzisiejszych czasach znalezienie pracy jest bardzo łatwe. Od wielu lat mamy do czynienia z ogromnym postępem technologicznym, który dodatkowo został przyspieszony przez pandemię. Ze względu na szeroką skalę rozprzestrzeniania się informacji, najłatwiej dotrzeć do pracodawców za pomocą Internetu.

Pierwszym, a zarazem chyba najpopularniejszym narzędziem do znalezienie pracy są specjalne strony internetowe. Za ich pomocą możemy dopasować wyszukiwania według własnych preferencji. Dodatkowo, na wielu z nich istnieje opcja założenia konta. Dzięki temu można zapisać wyszukiwania oraz obserwować najciekawsze ogłoszenia.

Kolejnym coraz chętniej praktykowanym sposobem jest korzystanie z aplikacji. Działają one bardzo podobnie do stron internetowych. Ich dodatkową zaletą jest możliwość szybkiego zweryfikowania najnowszych powiadomień. Dzięki komunikatom kandydaci zawsze są na bieżąco z wszystkimi ogłoszeniami. 

Czasem może się zdarzyć, że nie udaje nam się znaleźć pracy przy użyciu powyższych metod. W takiej sytuacji warto jej poszukać za pomocą social mediów. Za ich pośrednictwem ogłaszają się pracodawcy, ale również kandydaci. 

Kolejnym kanałem do pozyskiwania aplikantów jest strona internetowa organizacji. Zdarza się, że firmy zamieszczają ogłoszenia o pracę za pomocą własnej witryny. 

W momencie, kiedy nie ma oferty na stanowisko, które nas interesuje – warto skontaktować się z zakładem osobiście. Można to zrobić telefonicznie, mailowo lub bezpośrednio zanosząc CV oraz ewentualny list motywacyjny do przedsiębiorstwa. Nasze zaangażowanie z pewnością zostanie zauważone i docenione.

Jak wygląda praca kasjera?

Praca na stanowisku sprzedawcy nie zawsze wygląda jednakowo. Wszystkie obowiązki kasjerów uzależnione są od organizacji, w której funkcjonuje. Wiele osób myśli, że doradcy klienta zajmują się wyłącznie sprzedażą produktów. Nic bardziej mylnego! Na tym stanowisku nie ma miejsca na monotonię. 

Oczywiście szeroko pojęta obsługa kupującego jest zawsze na pierwszym miejscu. Ekspedient oprócz używania kasy fiskalnej, powinien umieć z łatwością doradzić w doborze oferowanych produktów. Jego zadaniem jest sprawienie, aby konsument nie czuł się pozostawiony sam sobie. 

Poza tym głównym obowiązkiem, istnieje wiele innych, pobocznych, ale równie istotnych. Pierwszym z nich jest ekspozycja całego asortymentu według wytycznych. Mało kto zdaje sobie sprawę, że ułożenie produktów na sklepowych półkach nie jest przypadkowe. Uporządkowane są one kategoriami oraz markami. Dzięki temu wybór jest dużo prostszy i szybszy.

Kolejna bardzo ważna sprawa, to przygotowywanie sklepu do akcji promocyjnych oraz rozmieszczenie cen. Zdarza się, że w niektórych firmach od kasjerów oczekuje się informowania klientów o aktualnych rabatach.

Do obowiązków sprzedawcy należy również dbanie o czystość w miejscu pracy. Jest to konieczne, niezależnie od tego, czy pracujemy jako kasjer w sklepie spożywczym, odzieżowym, drogerii, czy też w innym miejscu.

Obsługa kasy fiskalnej 

Sprzedawca bez znajomości obsługi kasy fiskalnej, jest jak bez ręki. Dzięki niej doradca klienta wykonuje większość czynności podczas każdego dnia w pracy. Działania jakie możemy zrealizować za jej pomocą, zależą od jej rodzaju. 

Dzięki kasie fiskalnej ekspedient może skanować kody kreskowe produktów i aplikacji, wprowadzać rabaty oraz obsługiwać terminal kart płatniczych. Umożliwia ona również dokonywanie zwrotów, korekt paragonów oraz wystawianie faktur. Kasa pozwala ekspedientom na zweryfikowanie utargu oraz wydruk raportów.

 Jeśli nie miałeś/aś nigdy wcześniej styczności z urządzeniem, nie ma powodów do zmartwień. Istnieje wiele szkoleń, dzięki którym błyskawicznie można nauczyć się obsługi kasy. Wielu pracodawców we własnym zakresie zapoznaje nowych pracowników z jej właściwościami. W każdym sklepie system może się nieco różnić. Mimo to, obsługa jest prosta i intuicyjna

Kasjer w Warszawie – wymagania 

Od osób ubiegających się o pracę jako kasjer wymaga się przede wszystkim charyzmy i łatwości w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi. Ważne jest również, aby ekspedienci lubili kontakt z innymi osobami. W końcu głównie tego dotyczy ich praca. Ze względu na rozwój naszej stolicy, w Warszawie jest coraz więcej obcokrajowców. W związku z tym, często od kasjerów oczekuje się znajomości języka angielskiego przynajmniej na poziomie komunikatywnym. Jak już wcześniej wspominaliśmy, na stanowisku sprzedawcy obowiązuje sporo wytycznych. Dlatego ważne jest, aby ekspedienci nie mieli problemów z skuteczną organizacją pracy.

Redakcja ecomanager.pl