Usprawnij komunikację ze swoimi klientami – powiadomienia SMS

Komunikacja z klientem dla firm często jest nie lada wyzwaniem. Dostarczenie powiadomień o nowościach, trendach, statusie zamówienia bywa problematyczna i wymaga zaangażowania wielu czynników. Czy aby na pewno wynajęcie pracownika na specjalne stanowisko do wydawania powiadomień jest konieczne? Z pomocą przychodzą powiadomienia SMS, które zaoszczędzą nam zarówno czasu jak i nerwów. Wiadomość SMS nie wymaga dostępu do internetu, więc klient nie będzie miał problemu z odbiorem naszych powiadomień. Są one więc sporą przewagą nad mailami z newsletterem czy też z przypomnieniem. Przedsiębiorstwa mają często ustaloną strategię działania i opcja ta może wydawać się zbędna. Wszystko oczywiście zależy od potrzeb i rodzaju działalności.

Powiadomienia SMS jako sposób na oszczędność w firmie

Często mamy do czynienia z sytuacją, kiedy jesteśmy umówieni na spotkanie z klientem, mamy wpisane je do grafiku, ale  klient po prostu o nim zapomni. Wówczas na straty możemy zaliczyć zysk, który moglibyśmy uzyskać dzięki danemu klientowi, jak i zarówno nasz czas, który dla niego przygotowaliśmy. W zależności od rodzaju branży, godzina może nas pozbawić dochodu w granicach od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Mogą to również być większe kwoty, ale o takich spotkaniach raczej ciężko będzie zapomnieć.

 Wysyłając klientowi powiadomienia SMS, zniwelujemy straty wynikające z niedoinformowania klienta. Sprawa wydaje się dość banalna, ale przy większej ilości rzeczy na głowie, takie proste czynności mogą nam naprawdę wylecieć z głowy lub po prostu nie będziemy mieć na to czasu. Przy prowadzeniu nie za małej działalności, powiadomienia SMS mogą być alternatwą zatrudniania kolejnego pracownika (czasem nawet nie tylko jednego)  na stanowisko powiadamiania klienta.

Rozwój firmy przy SMS’owej technologii

Oprócz powiadomienia, SMS może być również formą reklamy. Możemy dostarczać klientowi wiadomości na temat naszych nowości, aby był cały czas na bieżąco. Zbudujemy stałe grono odbiorców, którzy z chęcią bedą do nas wracać i polecą nas swoim znajomym. Dla starszych osób, które nie korzystają z internetu, powiadomienia SMS są jedną z najlepszych form informacji. Przydadzą się przy informowaniu o wizycie u lekarza czy też odbiorze badań.

Dodatkowym atutem takiego systemu jest opcja połączenia powiadomień z funkcją kalendarza. Nie musimy wówczas wysilać się aby wysłać nasze powiadomienie o określonej porze. Wiadomości pójdą w świat dokładnie wtedy, kiedy będziemy chcieli .

Redakcja ecomanager.pl