Jak zorganizować wyjazd integracyjny w stylu eko?

Dobrze zgrana kadra to doskonale funkcjonujące przedsiębiorstwo. Coraz więcej pracodawców zapewnia swoim pracownikom możliwość bliższego poznania się, w urokliwym miejscu poza biurem, podczas uprawiania aktywności fizycznej lub korzystania z lokalnych atrakcji. Dużą popularnością cieszą się wyjazdy w stylu eko, które odbywają się w warunkach jak najmniej uciążliwych dla środowiska naturalnego, lecz z wykorzystaniem dobrodziejstw natury. Współczesne wyjazdy integracyjne to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Sprawdźmy, jak zorganizować taki wyjazd w stylu eko.

Sporty uprawiane na świeżym powietrzu

Odskocznia od codziennych obowiązków to coś, czego potrzebuje każdy z nas. Zwłaszcza jeśli pracujemy w branżach, których specyfika wiąże się głównie z siedzącym trybem życia. Wówczas wyjście zza biurka jest ogromnie ważne. Nic tak nie jednoczy ludzi jak przeżywana wspólnie adrenalina np. w wyniku uprawiania sportu. Solidna dawka ruchu i pozytywnych wrażeń sprawi, że ludzie będą na siebie bardziej otwarci, nauczą się zasad rzetelnej współpracy oraz komunikacji interpersonalnej. A do tego pozytywne emocje wpłynął na zadowolenie i pozwolą poznać się w mniej codziennych, zawodowych sytuacjach. Wyjazd integracyjny w stylu eko na paintball, pole golfowe, siłownię pod chmurką czy spływ kajakowy będzie niezapomnianym przeżyciem i na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Element rywalizacji

Stałym punktem programu podczas ekologicznych wyjazdów integracyjnych są konkursy i zadania specjalne, w których niezbędne będzie wykazanie się zręcznością, szybkością oraz sprytem. Można np. wrócić do czasów harcerstwa i zdobyć sprawności, które przydadzą się również w życiu zawodowym. Popularne są także różnego rodzaju gry miejskie i symulacyjne, poszukiwanie ukrytego skarbu, docieranie do celu bez mapy i urządzeń elektronicznych, dzielenie się na drużyny i próba zdobycia totemu przeciwnego teamu. Zabawy tego rodzaju pomagają budować długofalowe więzi interpersonalne, wzajemne zaufanie i motywację do dalszej pracy, zwłaszcza, jeśli w konkursach przewidziane są atrakcyjne nagrody, jak np. premie.

Kreatywnie i ekologicznie

Spędzanie czasu na wyjeździe integracyjnym powinno upływać pod hasłem dobrej zabawy, ale również praktycznych warsztatów i spotkań, z których uczestnicy będą mogli czerpać korzyści dla siebie i rozwinąć swoje umiejętności. Idealnie byłoby, gdyby efektem wyjazdu mógł być wspólny projekt, który będzie można wykorzystać w późniejszym życiu zawodowym. Zespół spróbowałby np. opracować nową aplikację do umilania czasu pracy podczas przerw śniadaniowych. Najlepsze pomysły przychodzą do głowy wtedy, gdy pracownicy są rozluźnieni i pełni zapału, więc to idealna okazja, aby w niecodziennych okolicznościach przyrody opracowywać nowe strategie zawodowe, które będą najbardziej optymalne dla wszystkich uczestników. Z pomocą w organizacji kreatywnego wyjazdu motywacyjnego przyjdzie sprawdzony partner, np. firma Fabryka Atrakcji.

Wyjazd integracyjny w stylu eko – największe korzyści

Wyjazdy firmowe mają na celu przede wszystkim scalenie kadry, wyeliminowanie potencjalnych konfliktów i zbudowanie rodzinnej atmosfery wśród członków zespołu. To z kolei owocuje zazwyczaj większą wydajnością i efektywnością pracy, a w efekcie może wpłynąć na zwiększenie obrotów firmy. Dodatkowym atutem jest mile spędzony czas na świeżym powietrzu, co ma znaczenie rekreacyjne i prozdrowotne. Wypoczęci pracownicy chętniej podejmują się wykonywania codziennych obowiązków, zyskują motywację do pracy i lepiej dogadują się pomiędzy sobą, gdy się poznają i rozumieją. A każde mniej oficjalne spotkanie im to ułatwi.

Redakcja ecomanager.pl