Jak sfinansować zakup samochodu używanego?

Zakup samochodu to zawsze ogromny wydatek, z którym musi się zmierzyć niejedna polska rodzina oraz niejeden polski konsument. Nie da się ukryć, że współcześnie życie bez własnego samochodu jest dosyć trudne. Samochód jest niezbędny do tego, by wygodnie dojeżdżać do pracy, szkoły, na uczelnię, ale też gdzieś dalej, na przykład na rodzinne wycieczki i wyprawy. Finansowanie samochodu używanego to wygodna opcja, dzięki której osoby pragnące zmienić samochód lub kupić dla siebie auto po raz pierwszy nie muszą za wszystko płacić od razu z góry z własnej kieszeni. Firma VW FS oferuje możliwość finansowania samochodów, dlatego warto umówić się z kompetentnym doradcą i dowiedzieć więcej na temat tego, jakie są opcje. 

Finansowanie samochodu używanego osobowego 

Sporo osób zastanawia się nad tym, skąd wziąć pieniądze na zakup samochodu. Czasami auto potrzebne jest po prostu do wygodnego funkcjonowania na co dzień, czasami potrzebne jest do realizowania zadań zawodowych. Mowa tutaj na przykład o samochodach dostawczych, bez których firmy transportowe czy logistyczne zwyczajnie nie mogą działać. Poza tym sporo innych firm na co dzień potrzebuje aut dostawczych. Istnieje możliwość sfinansowania używanych samochodów w ramach na przykład kredytu gotówkowego lub kredytu klasycznego. W zależności od wybranej opcji można ustalić wysokość wkładu własnego, ilość rat, na które zostanie rozłożona pożyczona kwota. Są to bardzo elastyczne opcje, dzięki czemu każdy klient może usługę finansowania dobrze dopasować do własnych możliwości – sprawdź sam na: https://www.vwfs.pl/klienci-biznesowi/finansowanie-samochodu/finansowanie-samochodu-uzywanego.html . Oczywiście kompetentny doradca VW FS podpowie, który sposób finansowania będzie najlepszy.

Finansowanie samochodu

W zależności od wybranej opcji, a jest ich kilka,  zakupić można samochody w różnym wieku. Oznacza to, że niektóre możliwości finansowania dotyczą samochodów młodszych, inne samochodów starszych. Istnieje możliwość wzięcia kredytu gotówkowego, który sprawdzi się na przykład doskonale wtedy, gdy posiada się część środków potrzebnych na zakup samochodu, ale brakuje jakieś kwoty, na przykład kilku tysięcy złotych. Klasyczny kredyt na samochód to rozwiązanie, dzięki któremu kredytować można znaczną część kosztów samochodu, a po spłaceniu kredytu auto posiada się na własność. W rozwiązaniu, w którym kredyt traktuje się jak comiesięczny abonament, po zakończeniu spłacania rat można podjąć decyzję, czy auto wykupuje się za atrakcyjną kwotę, czy też rezygnuje z niego, biorąc na przykład w leasing inny samochód. Warto dowiedzieć się więcej na temat możliwości, które dają szerokie spektrum rozwiązań dla każdego klienta.

Redakcja ecomanager.pl