Znamy uczestników IV edycji GreenEvo

Do czwartej edycji programu Ministerstwa Środowiska – GreenEvo zakwalifikowało się 14 polskich firm, oferujących technologie środowiskowe. Wśród wybranych przez Kapitułę konkursu rozwiązań znajdują się m.in. technologie budownictwa pasywnego oraz systemy małych elektrowni wiatrowych.

GreenEvo to projekt Ministerstwa Środowiska, którego celem jest promocja na rynkach zagranicznych polskich, innowacyjnych firm. Właśnie zakończył się pierwszy etap konkursu w ramach IV już edycji GreenEvo. Kapituła programu, złożona z wybitnych ekspertów w dziedzinie przedsiębiorczości i technologii oraz przedstawicieli instytucji rządowych, pod przewodnictwem Marcina Korolca, ministra środowiska, zakwalifikowała do dalszego udziału w projekcie czternaście firm. Łącznie do konkursu zgłoszone zostały w tym roku 22 technologie środowiskowe.

Wśród rozwiązań, które zakwalifikowały się do dalszego etapu programu GreenEvo znajdują się m.in.: synergiczny system zarządzania energią powietrza w budynku, technologia odczynnikowego oczyszczania wody oraz zdalny odczyt liczników – zintegrowana platforma do efektywnego zarządzania wszystkimi mediami.

– Kolejny raz jestem pod wrażeniem innowacyjności polskich przedsiębiorców. Technologie, które dziś wybraliśmy, zapowiadają się obiecująco. Liczę, że tak jak rozwiązania laureatów poprzednich edycji GreenEvo, odniosą sukces na zagranicznych rynkach – mówi Marcin Korolec, minister środowiska. – Warto podkreślić, że technologie GreenEvo nie tylko z sukcesem rozwiązują problemy środowiskowe na całym świecie i są zielonymi ambasadorami Polski. Przyczyniają się także do budowy naszej krajowej, innowacyjnej gospodarki i tworzenia nowych miejsc pracy w Polsce – dodaje minister.

Wszystkie firmy, wybrane przez Kapitułę GreenEvo, będą mogły bezpłatnie skorzystać ze specjalnej oferty doradczo-szkoleniowej przygotowującej je do promocji na zagranicznych rynkach. Obejmuje ona m.in.: szkolenia w zakresie sprzedaży, ochrony własności intelektualnej oraz dostępnych ścieżek finansowania; prezentację firm w wielojęzycznym katalogu Greenevo – liderzy polskich technologii oraz produkcję indywidualnych filmów promocyjnych o każdej z technologii. – Zwycięscy mogą także liczyć na stałe wsparcie ze strony ekspertów projektu GreenEvo – mówi Agnieszka Kozłowska-Korbicz, koordynator projektu ze strony Ministerstwa Środowiska.

Zanim 14 kandydatów zostanie laureatami IV edycji GreenEvo, niezależni eksperci odwiedzą wybrane firmy i zweryfikują ich technologie. Ostatecznie o wyborze laureatów zadecyduje drugie posiedzenie Kapituły, które odbędzie się 20 maja br. Zwycięzcy zakwalifikują się do wyjazdów, wraz z przedstawicielami polskiego rządu, na zagraniczne misje handlowe.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *