Wspólnie dla środowiska

Z Leszkiem Pieszczkiem, Członkiem Zarządu Remondis o kreatywnej promocji selektywnej zbiórki odpadów rozmawia Marta Siatka, koordynator Konkursu o Puchar Recyklingu.

Remondis współpracuje przy Konkursie o Puchar Recyklingu oraz wystawie Re: Design. Dlaczego warto podejmować takie inicjatywy?

W trakcie 25-letniego rozwoju firmy w Polsce REMONDIS stworzył ponad 2800 miejsc pracy, zainwestował w wiele instalacji zagospodarowujących odpady na terenie całego kraju oraz sukcesywnie inwestuje w innowacyjne rozwiązania. Zakłady należące do naszej grupy są zlokalizowane w 47 miastach w Polsce. Posiadamy również sieć 27 własnych instalacji do przetwarzania odpadów.

Przytoczone liczby mogą świadczyć o tym, że jesteśmy w pewnym sensie, mówiąc może trochę nieskromnie, liderem branży usług komunalnych w Polsce i dlatego też ważne jest dla nas, żeby wspierać inicjatywy, które promują wysokie standardy w gospodarce komunalnej, a zwłaszcza w selektywnej zbiórce surowców – dziedzinie, która ma tak duże znaczenie w dobie budowania gospodarki o obiegu zamkniętym.

Konkurs o Puchar Recyklingu ma swoją długoletnią tradycję, od wielu lat jesteśmy partnerem tego projektu.  Bardzo spodobał nam się również pomysł wystawy RE: Design będącej połączeniem zbiórki surowców z zabawą i kreowaniem nowoczesnego wzornictwa recyklingowego. Uczniowie, których prace były pokazywane podczas wystawy wykazali się ogromną kreatywnością. Remondis był w tym roku współorganizatorem tego przedsięwzięcia.

Fot. Depositphotos/ryanking999

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *