WASTE-KLASTER otwarty

W Poznaniu na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPNT) otwarto WASTE-KLASTER. To inicjatywa, która – poprzez pomoc w nawiązywaniu współpracy pomiędzy przedsiębiorcami i ośrodkami naukowymi oraz transfer wiedzy – ma na celu wzrost efektywności gospodarowania odpadami.

Pomocne w tym zakresie będzie, wyposażone w ultranowoczesną aparaturę pomiarową, laboratorium WASTE-LAB. Obecnie w ramach Klastra działa ponad 20 przedsiębiorców zajmujących się szeroko rozumianą gospodarką odpadami lub szukających rozwiązań w zakresie zagospodarowania wytwarzanych przez siebie odpadów poprodukcyjnych.

Budowa trzonu Klastra, jakim jest laboratorium, była możliwa dzięki dofinansowaniu unijnemu, uzyskanemu za pośrednictwem PARP-u. Zostało ono przyznane na realizację projektu pn. „Rozwój powiązania kooperacyjnego Waste-Klaster zmierzającego do podnoszenia standardów w branży gospodarki odpadami przy wykorzystaniu nowych technologii”. Oprócz działalności laboratoryjnej Klaster stawia sobie za cel prace nad podnoszeniem jakości usług świadczonych przez przedsiębiorców w zakresie gospodarki odpadami oraz promocję uczestników przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *