Trójkąt Weimarski o klimacie

Wczoraj w Warszawie obradowali ministrowie środowiska Francji, Niemiec i Polski – Philippe Martin, Peter Altmaier oraz Marcin Korolec. Głównym tematem rozmów było przyszłe porozumienie w sprawie redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Spotkanie odbyło się w ramach Trójkąta Weimarskiego. Rozmowy koncentrowały się wokół polityki klimatyczno-energetycznej, w tym przyszłego, globalnego porozumienia klimatycznego, które ma zostać podpisane w 2015 r. w Paryżu.

Dzisiejsze spotkanie to pierwsze spotkanie ministrów środowiska w ramach Trójkąta Weimarskiego. Naszym celem jest dyskusja o kształcie przyszłego porozumienia klimatycznego, które powinno obejmować wszystkie państwa. W tym roku czeka nas konferencja klimatyczna, tzw. COP19 w Warszawie, za dwa lata spotkamy się natomiast na szczycie COP21 w Paryżu. Już dziś musimy jednak rozpocząć rozmowy, by osiągnąć w Paryżu sukces, jakim będzie nowa umowa w sprawie redukcji emisji gazów cieplarnianych – powiedział podczas spotkania Marcin Korolec, minister środowiska.

Spotkanie zakończyło się podpisaniem przez ministrów wspólnego stanowiska.

Trójkąt Weimarski to organizacja powołana przez ministrów spraw zagranicznych: Niemiec, Francji i Polski w 1991 r. w celu rozwoju współpracy między tymi państwami.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *