Specjaliści od e-mobilności

Depositphotos/zhijie zhuang Rynek pojazdów elektrycznych wciąż rozwija się i choć w Polsce samochodów elektrycznych nie znajdziemy jeszcze zbyt wiele, to jednak ich ilość systematycznie rośnie. Europ Assistance Polska postanowiła wyjść naprzeciw nowym trendom tworząc własną, certyfikowaną sieć specjalistów naprawiających auta elektryczne.

Obecnie użytkownicy pojazdów elektrycznych w Polsce są poniekąd pionierami tego trendu. Jako pierwsi cieszą się nie tylko przyjazną środowisku jazdą, ale napotykają na różne trudności, takie jak np. długi czas ładowania pojazdu czy brak dostępnej publicznie infrastruktury.

Jednym z problemów, z jakimi borykają się użytkownicy pojazdów elektrycznych jest ograniczony zasięg jazdy na jednym ładowaniu i pewna jego nieprzewidywalność, wynikająca ze zmieniającej się sytuacji na drodze. Kierowcy mogą spotkać się również z trudnościami eksploatacyjnymi w okresie zimowym, a także utrudnionym serwisowaniem w przypadku jakichkolwiek usterek na drodze, z powodu braku wyspecjalizowanych serwisów świadczących choćby usługę ładowania awaryjnego – tłumaczy Lech Dziewierz, kierownik Zakładu Szkolenia w Stowarzyszeniu Elektryków Polskich.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców pojazdów elektrycznych, chcąc zapewnić im bezpieczeństwo oraz najwyższą jakość obsługi pojazdów, Europ Assistance Polska utworzyła sieć wyspecjalizowanych pomocy drogowych. Współpracujące z firmą podmioty zostały zapoznane z problematyką eksploatacji dużych źródeł skoncentrowanej energii elektrycznej (akumulatory trakcyjne), zasadami konstruowania bezpiecznych dla użytkowników instalacji elektrycznych oraz zasadami ich serwisowania w przypadku awarii. Członkowie sieci Europ Assistance Polska uzyskali uprawnienia energetyczne do obsługi urządzeń elektroenergetycznych o napięciu do 1kV (G1, E).

Rynek pojazdów elektrycznych rozwija się. Obserwując trendy europejskie, jesteśmy przekonani, że również w Polsce samochody elektryczne będą cieszyły się rosnącą popularnością. Chcąc zapewnić jak najwyższą jakość usług assistance wszystkim klientom, w tym entuzjastom ekologicznej jazdy, zdecydowaliśmy się na utworzenie własnej, certyfikowanej sieci do obsługi pojazdów elektrycznych. Dzięki temu, jesteśmy w stanie zapewnić profesjonalną i kompleksową pomoc wszystkim kierowcom – mówi Joanna Nadzikiewicz, dyrektor handlowy Europ Assistance Polska.

Źródło: Europ Assistance Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *