Samsung nagrodzony za efektywność energetyczną!

Firma Samsung została nagrodzona tytułem Partner Roku 2013 w ramach programu ENERGY STAR, realizowanego przez Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA). Nagrodę przyznano za promowanie idei efektywności energetycznej i ograniczania emisji gazów cieplarnianych oraz długofalowe zaangażowanie w ochronę środowiska, przez zapewnienie najwyższej efektywności energetycznej.

Oprócz tytułu Partnera Roku 2013, firma Samsung została także nagrodzona prestiżowym wyróżnieniem „Sustained Excellence Award”. W programie partnerskim ENERGY STAR, skierowanym do przedsiębiorstw i ukierunkowanym na redukcję emisji gazów cieplarnianych poprzez zwiększenie efektywności energetycznej, bierze udział blisko 20 000 organizacji.

Tytuł Partnera Roku 2013 i nagroda „Sustained Excellence Award” trafiają do wybranych przedsiębiorstw, wyróżniających się w danym roku najwyższą skutecznością podejmowanych działań. Laureaci przyczyniają się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych wyznaczając i osiągając ambitne cele, a także wdrażając innowacyjne strategie na rzecz większej efektywności energetycznej. Nagroda przyznawana jest za długofalowe osiągnięcia w ramach programu ENERGY STAR, w tym za energooszczędne produkty, usługi, nowe budynki mieszkalne, jak również budynki o charakterze komercyjnym, przemysłowym i publicznym.

O zwycięstwie firmy Samsung zadecydowała niezwykle bogata i tworzona z myślą o ochronie środowiska linia produktów. Obecnie jest to 1435 modeli różnorodnych urządzeń spełniających wymogi programu ENERGY STAR, realizowanego przez Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska. Cztery z nich otrzymały w tym roku nagrodę Eco-Design and Sustainability Award przyznawaną przez Stowarzyszenie Producentów Elektroniki Użytkowej (CEA) za ekologiczne wzornictwo. W 2012 r. Samsung wprowadził na rynek więcej telewizorów i pralek z oznaczeniem ENERGY STAR niż jakakolwiek inna marka z branży elektroniki użytkowej. Ponadto, koreańska firma została doceniona za promowanie idei efektywności energetycznej i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych przez szereg programów konsumenckich oraz aktywne wspieranie kampanii  „Zmień świat, zacznij od programu ENERGY STAR”.

Na przyznanie nagrody miała także wpływ współpraca z pracownikami, sprzedawcami detalicznymi i dystrybutorami w celu opracowania programów podkreślających znaczenie efektywności energetycznej i redukcji emisji gazów cieplarnianych.

 – Z radością i dumą przyjmujemy tytuł Partnera Roku 2013 Programu ENERGY STAR i nagrodę „Sustained Excellence Award”. To prestiżowe wyróżnienie podkreśla poświęcenie naszej firmy na rzecz idei zrównoważonego rozwoju, motywując nas do dalszego poszukiwania nowoczesnych sposobów ekologicznego zarządzania naszymi działaniami i do tworzenia najbardziej innowacyjnych i energooszczędnych produktów – powiedział Yangkyu (Y.K.) Kim, Prezes i Dyrektor Generalny Samsung Electronics w Ameryce Północnej.

Przy wsparciu programu ENERGY STAR w ciągu ostatnich 20 lat amerykańskie gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa zaoszczędziły ponad 230 mld dolarów na rachunkach za energię elektryczną, jednocześnie unikając emisji ponad 1,8 mld ton gazów cieplarnianych, co równa się ilości wytwarzanej przez ponad 350 mln pojazdów.

Samsung uczestniczy w programie ENERY STAR już od 1996 r. Bieżący rok przynosi piąte z kolei wyróżnienie za wdrażanie energooszczędnych produktów przyczyniających się do ograniczenia zużycia energii i do obniżenia związanych z nią kosztów dla gospodarstw domowych.

Jednymi z najbardziej popularnych urządzeń Samsung, które cieszą się uznaniem m.in. za oszczędność energii i możliwość zarządzania profilami pracy są Seria 5 i 9 ultrabooków Samsung. Ultrabook NP540U3C z 10-punktową dotykową matrycą zapewnia 6,7* godzin pracy bez potrzeby podłączania zewnętrznego zasilania. Ponadto, technologia BatteryLife Plus wydłuża żywotność baterii do 1500 cykli/3 lat. Ultarbook NP900X3C wyróżnia się natomiast najszybszym na świecie czasem uruchamiania, wynoszącym zaledwie 9,8 sekundy. Wybudzenie ze stanu uśpienia następuję po zaledwie 1,4 sekundy. Jest to znaczne ograniczenie zużywanej energii.

Oficjalne wręczenie nagrody Partner Roku Programu ENERGY STAR – „Sustained Excellence Award” nastąpi 26 marca 2013 r., podczas ceremonii w Waszyngtonie.

Źródlo: Biuro Prasowe Samsung Electronics Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *