Razem dla energetyki

Kompania Węglowa podpisała porozumienie z Węglokoksem w sprawie wytwarzania i dystrybucji energii elektrycznej oraz ciepła związanego z wykorzystaniem metanu. Wspólne przedsięwzięcie stanowi kontynuację współpracy obu firm w dziedzinie energetyki.

Projekt, wykorzystania w energetyce i ciepłownictwie metanu pochodzącego z węgla kamiennego, będzie realizowany na bazie spółki celowej pod nazwą „ Wspólne Przedsiębiorstwo Energetyczne” (WPE).

Umowa jest kontynuacją naszej wspólnej strategii i współpracy w dziedzinie energetyki. Rozpoczynamy tworzenie znaczącego przedsiębiorstwa energetycznego, które przyniesie korzyści zarówno nam, jak i naszemu partnerowi biznesowemu. Chcemy ten projekt rozwijać i w pełni się w niego zaangażować. Bardzo ważne ze względów ekologicznych i ekonomicznych będzie wykorzystanie w energetyce i ciepłownictwie metanu pochodzącego z węgla kamiennego – powiedziała Joanna Strzelec-Łobodzińska, prezes zarządu Kompanii Węglowej.

Umowa została podpisana 14 sierpnia br. w Katowicach. W spotkaniu ze strony Kompanii Węglowej uczestniczyli prezes Joanna Strzelec-Łobodzińska i wiceprezes Krzysztof Brejdak. Z kolei Węglokoks reprezentowali: prezes Jerzy Podsiadło oraz wiceprezes Sławomir Suchoń.

Źródło: Węglokoks, Kompania Węglowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *