Razem dla energii i środowiska

PDepositphotos/fikmikolska Izba Przemysłu Chemicznego (PIPC) rozpoczęła współpracę z Krajową Agencją Poszanowania Energii (KAPE). Zakres współpracy obejmuje wspólne działania zmierzające do wsparcia procesów poprawy efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju w branży chemicznej i przedsiębiorstwach zrzeszonych w PIPC.

Działania te dotyczyć mogą zarówno usług doradczych, szkoleniowych, jak i promocyjnych, a także wykonywania audytów energetycznych zwiększających efektywność energetyczną.

PIPC i KAPE deklarują wspieranie działań mających na celu: dążenie do zmniejszenia energochłonności przemysłu chemicznego i przedsiębiorstw zrzeszonych w PIPC, organizację seminariów, szkoleń, warsztatów dla pracowników przedsiębiorstw zrzeszonych w PIPC w obszarze efektywności energetycznej i OZE, promocję racjonalnego wykorzystania energii i odnawialnych źródeł energii dla przemysłu chemicznego oraz przedsiębiorstw zrzeszonych w PIPC, a także podejmowanie działań zmierzających do wdrożenia instrumentów poprawy efektywności energetycznej i poszanowania energii w przemyśle chemicznym i w przedsiębiorstwach zrzeszonych w PIPC.

Źródło: Polska Izba Przemysłu Chemicznego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *