Potencjał ukryty w makulaturze

Stora Enso jest wiodącycm na świecie dostawcą rozwiązań opartych na materiałach odnawialnych w zakresie opakowań, biomateriałów, konstrukcji drewnianych i papiernictwa. W 2016 roku Stora Enso w Polsce zebrała i przekazała do recyklingu z własnej zbiórki ponad 330 000 t surowców wtórnych.

Do klientów Spółki należą wydawnictwa, sklepy detaliczne, właściciele marek, wytwórcy tektury, drukarnie, hurtownie papieru, przetwórcy tektury  oraz firmy z branży stolarskiej i budowlanej.
Priorytetem Spółki jest dążenie do zastąpienia materiałów opartych na surowcach kopalnych poprzez doskonalenie istniejących i opracowywanie nowych produktów i usług z wykorzystaniem drewna i innych materiałów odnawialnych. – Wierzymy, że wszystkie produkty wytwarzane dziś z kopalin, jutro mogą być wytwarzane z surowców drzewnych. Skupiamy się na opakowaniach na bazie włókien, celulozie pozyskiwanej  z drzew rosnących na plantacjach, innowacjach w zakresie biomateriałów, oraz zrównoważonych rozwiązaniach budowlanych – zaznacza Michał Gawrych, PfR Director Stora Enso Poland.
Firma wykorzystuje i rozwija wiedzę fachową o materiałach odnawialnych, żeby spełnić potrzeby klientów i sprostać wyzwaniom na dzisiejszych globalnych rynkach surowcowych. Produkty Spółki stanowią ekologiczną alternatywę dla wielu produktów wykonanych z materiałów nieodnawialnych oraz cechują się mniejszym śladem węglowym. – Poczucie odpowiedzialności w stosunku do naszej planety i jej mieszkańców stanowi fundament naszego podejścia do każdego aspektu prowadzenia działalności gospodarczej – dodaje.
Dywizja Packaging Solutions opracowuje opakowania na bazie włókien celulozowych i ma swój udział w tworzeniu wartości na każdym etapie procesu od produkcji masy papierniczej przez produkcję materiałów opakowaniowych i opakowań, aż do odzyskania surowców wtórnych z rynku.
Od 1992 Spółka sukcesywnie rozbudowuje sieć zakładów odzyskujących makulaturę. W ciągu 25 lat sieć ta stała się największą wyspecjalizowaną w odzysku makulatury organizacją w Polsce posiadającą 21 lokalizacji wyposażonych we wszystkie maszyny i urządzenia potrzebne do odbioru i transportu makulatury oraz tworzyw sztucznych. Firma oferuje indywidualnie dopasowane rozwiązania zbiórki odpadów gwarantując jak najlepszy recykling. Zarówno makulatura jak również tworzywa sztuczne są przekazywane do recyclingu. – Prawdziwy recykling to taki, który sprawia, że potencjalny odpad, po odpowiedniej obróbce zastępuje, jako surowiec inny (mniej lub bardziej nieodnawialny) materiał. To, co dla innych jest odpadem, dla naszej firmy może stanowić  cenny surowiec – podkreśla Michał Gawrych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *