Pełną parą

AREVA zakończyła proces dostawy dwóch wytwornic pary do amerykańskiej elektrowni jądrowej The Praire Island w Red Wing (stan Minnessota). Pomyślna dostawa komponentów jest zwieńczeniem 10-tygodniowej podróży, która rozpoczęła się w fabryce elementów ciężkich w Chalon/Saint Marcel we Francji.

Te ciężkie elementy są ponad 600 tonowym wkładem w bezpieczeństwo amerykańskiej energii. Gratulujemy Xcel Energy inwestycji zapewniającej dostawy bezpiecznej, wydajnej i niezawodnej mocy jądrowej z Praire Island – powiedział Mike Rencheck, CEO and AREVA Inc.

Obydwie wytwornice, mierzące 21 metrów wysokości i ważące 330 ton każda, zostały wyprodukowane w zakładzie AREVY w Chalon/Saint Marcel we Francji podróżowały barką do Morza Śródziemnego. Statkiem pokonały Ocean Atlantycki, a rzeką Missisipi bezpiecznie dotarły do Praire Island w pobliżu Red Wing w stanie Minnesota. Obydwie wytwornice będą bezpiecznie przechowywane do momentu instalacji w czasie przewidzianej jesiennej przerwy na wymianę paliwa w reaktorze.

 – Realizowane przez nas w Praire Island inwestycje zapewnią bezpieczne i bezawaryjne działanie elektrowni przez najbliższe 20 lat –  powiedział Tim O’Connor, Xcel Energy senior vice president i chief nuclear officer. – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów będziemy kontynuować inwestycje w naszych elektrowniach jądrowych, aby zapewnić dalszą produkcję elektryczności i taniej bez emisji dwutlenku węgla – dodał .

Żródło: AREVA Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *