Partnerzy dla COP19

Na udzielenie wsparcia w organizacji tegorocznego szczytu klimatycznego COP19, który odbędzie się w Warszawie, zdecydowało się aż 12 firm. Współpraca obejmuje dostarczenie ekologicznych produktów i usług.

Ministerstwo Środowiska podkreśla, że konferencja ONZ w sprawie zmian klimatu to najważniejsze i największe forum współpracy w obszarze globalnej polityki klimatycznej. Dla Polski jako gospodarza będzie to też największe wydarzenie międzynarodowe w tym roku. W listopadzie, na blisko dwa tygodnie przyjedzie do Warszawy ok. 10 tys. uczestników, w tym politycy z blisko 200 państw ONZ, przedstawiciele organizacji pozarządowych i biznesu, media.

Współpraca z partnerami przy organizacji dużych, międzynarodowych spotkań nie jest niczym nowym. Dotychczas polskie firmy miały możliwość dwukrotnie być partnerami podobnych wydarzeń: podczas polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w 2011 r. oraz w trakcie Konferencji COP14 w Poznaniu w 2008 r.

Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że taki model współpracy się sprawdza. Z jednej strony firmy mają możliwość promocji swoich działań na skalę międzynarodową, z drugiej – my organizatorzy – otrzymujemy profesjonalne wsparcie organizacji spotkania wysokiej rangi. Ponadto, wsparcie partnerów pozwoli nam obniżyć koszty organizacji konferencji – mówi Marcin Korolec, minister środowiska.

Firmy, które zdecydowały się na pomoc przy organizacji konferencji COP19 dostarczają wsparcie materialne. Produkty i usługi, które oferują są ekologiczne. W zamian otrzymują m.in. tytuł partnera wspierającego Rząd RP w organizacji COP19, jak również prawo do przedstawiania informacji o swojej roli przy organizacji szczytu w swoich materiałach informacyjnych.

 Wśród partnerów COP19 znalazły się firmy: ALSTOM Power, ArcelorMittal Poland, BMW Group Polska, EMIRATES, EUROPRESS Polska, General Motors Poland, Grupa LOTOS, International Paper – Kwidzyn, Kaspersky Lab Polska, LeasePlan Fleet Management (Polska), PGE Polska Grupa Energetyczna oraz Polskie Linie Lotnicze LOT.

Ministerstwo Środowiska podkreśla, że Polska to jedna z trzech prezydencji, obok Peru i Francji, które mają wypracować nowe, globalne porozumienie w sprawie redukcji emisji gazów cieplarnianych. Umowa ta – po raz pierwszy w historii – ma objąć zobowiązaniami redukcyjnymi blisko 200 państw ONZ.

 Szczyt COP19 w Warszawie rozpoczyna proces na drodze ku nowemu porozumieniu. Ma ono zostać podpisane w 2015 r. w Paryżu i zacząć obowiązywać od 2020 r.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *