Otwarta Platforma Innowacji

Philips ustanawia wspólnie z trzema miastami: Warszawą, Cluj-Napocą i Wrocławiem Otwartą Platformę Innowacji w Europie Środkowo-Wschodniej.

Z Warszawą i Cluj-Napocą firma Philips podpisała list intencyjny o współtworzeniu inteligentnych i zintegrowanych inicjatyw w obszarze efektywności energetycznej, inteligentnego oświetlenia, jak również zdrowia i dobrostanu. Zamiarem wszystkich trzech stron listu jest włączanie do Platformy innych miast, organizacji pozarządowych oraz małych i średnich przedsiębiorstw, a także wykorzystanie szansy na zwiększenie pozyskiwania środków z Programu Komisji Europejskiej Horyzont 2020, poświęconemu badaniom i rozwojowi oraz innowacjom.

Deklaracja współpracy pomiędzy Philips i Wrocławiem obejmuje wymianę wiedzy i doświadczenia w obszarze zrównoważonego i inteligentnego rozwoju tak, by wspierać przygotowania Wrocławia do roli Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i gospodarza Światowych Igrzysk Sportowych 2017. Współpraca pozwoli pozycjonować Wrocław jako wzorcowy ośrodek inteligentnego i zrównoważonego rozwoju na poziomie Unii Europejskiej. Ponadto, deklaracja wykorzystuje potencjał obu stron w obszarze badań i rozwoju poprzez ustanowienie wizyt naukowych i wymian pomiędzy EIT+ Wrocławskim Centrum Badań i Philips Research.

– Porozumienia, które zawarliśmy z Warszawą, Cluj-Napocą oraz Wrocławiem są znakomitą sposobnością do wdrożenia w Europie Środkowo-Wschodniej koncepcji Otwartej Platformy Innowacji, zbudowanej przez Philips w Holandii – mówi Joost Leeflang, Prezes Philips na region Europy Środkowo-Wschodniej. – Naszym nadrzędnym celem jest to, by była ona dostosowana do lokalnych potrzeb i była dostępna dla wszystkich partnerów zewnętrznych, którzy podzielają nasze zaangażowanie w tworzenie znaczących innowacji. Natomiast poprzez nasze zrównoważone, zintegrowane oświetlenie LED będziemy wspierać miasta w obniżaniu zużycia energii, jak również tworzeniu przestrzeni przyjaznej dla mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *