Odkryj pokłady natury

Do 1 marca 2014 r. można zgłaszać swój udział w drugiej edycji miedzynarodowego konkursu Quarry Life Award, promującego ochronę bioróżnorodności na terenach kopalni surowców mineralnych. Mogą w nim wziąć udział uczniowie, studenci, absolwenci i naukowcy kierunków przyrodniczych i ochrony środowiska z 21 krajów, w tym z Polski.

Celem konkursu jest popularyzacja walorów przyrodniczych kopalni surowców mineralnych, wspieranie ekologicznych projektów naukowych i edukacyjnych na terenach kopani odkrywkowych, a także promocja proprzyrodniczych kierunków rekultywacji.

Uczestnicy polskiej edycji konkursu mogą zgłaszać swoje pomysły na ochronę bioróżnorodności za pośrednictwem strony www.quarrylifeaward.com do 1 marca 2014 r. Na terenie Polski projekty będą prowadzone w trzech wyznaczonych kopalniach należących do Grupy Górażdże: Kopalni Wapienia „Górażdże” (woj.opolskie), Kopalni Surowców Mineralnych „Wójcice” (woj. opolskie) oraz Kopalni Surowców Mineralnych Nowogród Bobrzański (woj. lubuskie). Szczegółowe opisy w/w kopalni znajdują się na stronie www.quarrylifeaward.com

Spośród nadesłanych propozycji Jury wybierze pięć najlepszych projektów badawczych, które będą realizowane od marca do września 2014 r. na terenie wybranych kopalni.

Do Konkursu można zgłaszać projekty indywidualnie lub zespołowo w pięciu kategoriach: „Kształtowanie publicznej świadomości, “Promocja bioróżnorodności”, „Innowacja i Bioróżnorodność”, “Bioróżnorodność i Edukacja” oraz w nowej kategorii – “Projekty studenckie i uczniowskie”. W listopadzie 2014 r. zostanie wyłonionych trzech laureatów z każdego kraju oraz sześciu zwycięzców na szczeblu międzynarodowym. Na szczeblu krajowym przyznane zostaną nagrody w wysokości 1500, 3000 oraz 5000 euro. Pula nagród międzynarodowych wynosi 80 000 euro. Ponadto najlepszy projekt drugiej edycji QLA zostanie nagrodzony kwotą 30 000 euro.

Konkurs organizuje Grupa Górażdże, wchodząca w skład koncernu HeidelbergCement.

Więcej informacji

Baner - mrówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *