Nowe życie szkła

 

Certyfikat zrównoważonego rozwoju Cradle to Cradle przyznany. Owens Illinois jako pierwszy na świecie producent opakowań szklanych uzyskał Złotą Ocenę w kategorii „Materiał bezpieczny dla zdrowia”. 

Program certyfikacji Cradle to Cradle™ jest jednym z najważniejszych certyfikatów zrównoważonego rozwoju dla produktów z całego świata i ze wszystkich branż. Certyfikacja dostarcza właścicielom marek, konsumentom, organom nadzorującym i akcjonariuszom potwierdzenie ciągłego zaangażowania naszej firmy w zrównoważony rozwój – powiedział Jim Nordmeyer, Wiceprezes ds. Globalnego Zrównoważonego Rozwoju w O-I. To ważny punkt odniesienia, który pomaga nam zidentyfikować kolejne kroki, mające na celu poprawę naszych osiągnięć środowiskowych i społecznych – dodał.

Szkło to materiał, który może być ponownie wykorzystany i wielokrotnie przetworzony bez straty swoich właściwości. Jako największy na świecie producent opakowań szklanych, stale doskonalimy nasze produkty i procesy produkcyjne, aby jak najlepiej odpowiadać na oczekiwania naszych klientów, którymi są zarówno światowe marki i jak lokalni producenci – stwierdziła Magdalena Woronowicz, Dyrektor Sprzedaży na Europę Północno-Wschodnią w O-I.

Firma O-I współpracowała z firmą konsultingową MBDC, zajmującą się kwestiami środowiskowymi, w celu przeprowadzenia rygorystycznej oceny produktów. Prawie 90 procent procesów produkcji szkła w O-I było ocenianych w różnych kategoriach produktowych i dla określonych kolorów opakowań dla piwa, napojów bezalkoholowych, alkoholi wysokoprocentowych, wina i produktów spożywczych. Certyfikacja opiera się na pięciu kategoriach: materiał bezpieczny dla zdrowia, materiał do ponownego wykorzystania, zarządzanie zasobami wodnymi, wykorzystanie energii odnawialnej i odpowiedzialność społeczna.

Uzyskanie Złotej Oceny w kategorii „Materiał bezpieczny dla zdrowia”  jeszcze mocniej potwierdza zalety szkła – powiedział Nordmeyer. Szkło jest bezpieczne dla wielokrotnego kontaktu z żywnością i nieskończenie można poddawać je recyklingowi. Do tego praktycznie nie przepuszcza tlenu, dzięki czemu chroni świeżość i smak ulubionych marek żywności i napojów.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Owens-Illinois. To firma, która wprowadza innowacje na wyższy poziom, poprzez poszukiwanie możliwości współpracy z innymi liderami branży w celu zwiększenia ilości materiałów pochodzących z recyklingu, zmaksymalizowania wykorzystania energii odnawialnej i zastanowienia się nad sposobami pełnego cyklu użytkowania produktów ze szkła – powiedział Jay Bolus, prezes działu certyfikacji MBDC, czołowych światowych doradców w zakresie wpływu materiałów na zdrowie, projektowania produktów i programu Cradle to Cradle® Design Framework. Ciągłe dążenie firmy do certyfikacji Cradle to Cradle wyraża jakość marki, a także wartość dla konsumentów i środowiska.

Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) w nowych regionalnych wytycznych, dotyczących ekologicznych zakupów, uznaje certyfikat C2C za najwyższą ocenę w kategorii zrównoważonego rozwoju.

 

Fot. Owens-Illinois

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *