Niezwykłe statuetki

Laureaci konkursu „Ekoodpowiedzialni w biznesie” nagradzani są statuetkami wykonanymi na dwa różne sposoby. Za wykonanie Pucharu Innowacji Środowiskowych odpowiada Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, którego pomysłodawcą oraz fundatorem jest Gorzowski Ośrodek Technologiczny.

Statuetkę tę wyróżnia technologia jej wytworzenia. W kategorii oceniającej innowacje środowiskowe szukaliśmy innych niż znane dotychczas  techniki wytwarzania, zastąpiła je technologia druku 3D.  Widoczna na zdjęciu statuetka została wykonana z proszku metalowego poddanego działaniu wysokiej temperatury i wydrukowana na drukarce 3D. Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo-Przemysłowy Sp. z o.o. specjalizuje się w badaniach i komercjalizacji innowacyjnych technologii oraz usług środowiskowych. Był także współorganizatorem i sponsorem konkursu „Ekoodpowiedzialni w biznesie”.

IMG2_0243

Puchar Innowacji Środowiskowych

Szklane statuetki dla laureatów w kategorii „Przedsiębiorstwo” stworzyło studio Barańska Design.  Projekt artysty plastyka Edyty Barańskiej łączy indywidualne cechy nawiązujące do potrzeb klienta z niebanalnym wykorzystaniem technologii i możliwości szkła fusingowego. Jest to rodzaj ręcznie obrabianego szkła, które w wysokich temperaturach, w specjalnych piecach ulega przekształceniom, zarówno pod względem kształtu, jak i kolorystyki. Cały proces produkcji, w zależności od grubości szkła, może trwać od 24 godzin nawet do kilku dni. Po uzyskaniu formy  i kształtu rzeźby podlegają dalszej obróbce polegającej na piaskowaniu i laserowemu grawerowaniu napisów oraz znaków graficznych. Każda nagroda była opatrzona specjalnym certyfikatem autentyczności podpisanym przez artystkę.

IMG2_0245

]

Szklane statuetki dla laureatów w kategorii „Przedsiębiorstwo”.

Fot. 2x Archiwum Abrys/A. Tarnowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *