Niebieskie granty

Volkswagen Poznań we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia zaprasza do wzięcia udziału w konkursie grantowym „Niebieskie Granty”. Poprzez wsparcie inicjatyw ekologicznych, program ten ma na celu promowanie postaw proekologicznych wśród lokalnych społeczności z terenu województwa wielkopolskiego.

– Ciągle zmieniający się świat wymaga od nas proaktywnej postawy i podejmowania działań na rzecz środowiska naturalnego, w którym wszyscy funkcjonujemy na co dzień – mówi Katarzyna Dytrych, Członek Zarządu Fundacji Nasza Ziemia. – Program „Niebieskie Granty” to odpowiedź na potrzeby lokalnych społeczeństw, które najlepiej wiedzą co jest w danym regionie potrzebne, aby odpowiedzialnie korzystać z zasobów naturalnych i chronić środowisko. Doświadczenia poprzednich edycji pokazują, że zainteresowanie tą inicjatywą jest ogromne, a różnorodność pomysłów jest naprawdę inspirująca.

Zadaniem uczestników programu „Niebieskie Granty” jest przygotowanie oraz realizacja działań w formie projektu lub programu na rzecz poszerzania wiedzy o ochronie przyrody, kształtowania postaw i świadomości ekologicznej społeczeństwa, propagowania aktywnej edukacji ekologicznej w terenie oraz wspieranie lokalnych inicjatyw służących ochronie środowiska na terenie województwa wielkopolskiego. Do programu mogą zgłosić się organizacje, stowarzyszenia, fundacje, szkoły lub przedszkola, które mają pomysł na projekt, który pozytywnie wpłynie na świadomość ekologiczną wśród lokalnych społeczności. Pula nagród w tegorocznej edycji wynosi 24 tys. złotych do podziału pomiędzy zwycięskimi projektami. Dodatkowo osobną nagrodą jest Volkswagen Caddy z pakietem BlueMotion Technology na bezpłatne roczne użyczenie.

Więcej informacji o programie na stronie www.niebieskiegranty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *