Minister Korolec z nagrodą MP Power Awards

Nagroda MP Power Awards została przyznana ministrowi za zgłoszenie kandydatury Warszawy na gospodarza Konferencji Klimatycznej ONZ w sprawie Zmian Klimatu COP19. Polska otrzymała zgodę na organizację tego globalnego szczytu, w którym przewidywany jest udział ok. 12 tys. delegatów z całego świata.

Minister Marcin Korolec otrzymał nagrodę w kategorii „Open”. Jest ona dedykowana  przedstawicielom instytucji, stowarzyszeń, urzędów i firm działających pośrednio na rzecz branży eventowej. O przyznaniu nagród decydowało 30-osobowe jury złożone ze znanych w tej branży ekspertów i praktyków.

Organizacja konferencji w Warszawie daje Polsce możliwość moderowania globalnych negocjacji klimatycznych. Dla kraju – organizatora to także ogromna promocja wśród kilkunastu tysięcy uczestników z całego świata.

Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 26 kwietnia br. podczas uroczystej gali w Centrum Konferencyjnym Muranów. W imieniu ministra Korolca nagrodę odebrała Beata Jaczewska, wiceminister środowiska.

Konferencja Klimatyczna ONZ w sprawie Zmian Klimatu COP to najważniejsze forum dyskusji o światowej polityce klimatycznej. Co roku w wydarzeniu uczestniczy kilkanaście tysięcy osób z ponad 190 krajów, w tym polityków, przedstawicieli organizacji pozarządowych, ekologicznych i naukowych, mediów oraz reprezentantów biznesu. Oprócz negocjacji politycznych podczas szczytów klimatycznych odbywa się kilkadziesiąt imprez towarzyszących dotyczących tematyki zmian klimatu i ograniczania ich skutków.

COP19 odbędzie się w dniach od 11 do 22 listopada br. w Warszawie na Stadionie Narodowym. Równolegle z 19 Konferencją Stron UNFCCC COP19 odbędzie się 9 Spotkanie Stron Protokołu z Kioto – CMP9. Najważniejszym celem szczytu w Warszawie będzie wypracowanie fundamentów pod nowe, ogólnoświatowe porozumienie klimatyczne w sprawie redukcji emisji gazów cieplarnianych. Umowa ta zacznie obowiązywać od 2020 r., a jej podpisanie jest planowane na 2015 r.

Polska była już gospodarzem szczytu klimatycznego COP14 w 2008 r. w Poznaniu. Konferencja ta została uznana za jedną z najlepiej zorganizowanych w historii COP.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *