Laureat VI edycji konkursu Ekoodpowiedzialni w biznesie

Nagrodę główną VI edycji konkursu Ekoodpowiedzialni w Biznesie, w kategorii „Przedsiębiorstwo” otrzymało Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. z Tych. 

Przedsiębiorstwo jest krajowym i europejskim liderem w sektorze gospodarki wodno-ściekowej pod względem wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Firma od lat realizuje wymagania zarządzania środowiskowego ISO 14001 oraz EMAS.

Komisja Europejska w 2015 roku wyróżniła RCGW S.A. w Tychach, główną nagrodą w konkursie EMAS Awards. Międzynarodowe jury doceniło osiągnięcia firmy w zakresie wdrażania ekoinnowacyjnych rozwiązań. Należy podkreślić, że była to pierwsza w historii nagroda główna dla firmy z Polski w tym prestiżowym konkursie.

RCGW S.A. w Tychach, organizując dni otwarte i wycieczki na terenie oczyszczalni przyczynia się do szerzenia wiedzy wśród społeczności lokalnej. Na terenie oczyszczalni ścieków funkcjonuje również ścieżka edukacyjna oraz multimedialna ścieżka informacyjna na stronie internetowej spółki. Podnoszenie świadomości ekologicznej pracowników firmy odbywa się poprzez umożliwienie im udziału w licznych szkoleniach i konferencjach oraz konkursach dotyczących wiedzy ekologicznej. Na terenie przedsiębiorstwa funkcjonuje system ocen pracowniczych motywujący do praktykowania działań proekologicznych.

Firma w ramach działań edukacyjnych współpracuje z organizacjami naukowymi, bierze udział w projektach badawczych, sympozjach i konferencjach oraz umożliwia odbycie praktyk uczniom szkół ponadgimnazjalnych
w ramach programu da Vinci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *