Korolec uspokaja

Były minister środowiska – Marcin Korolec zapewnia, że polskie przewodnictwo w Szczycie Klimatycznym COP19 pozostaje niezmienne.

Premier Donald Tusk, odwołując mnie ze stanowiska ministra środowiska, równocześnie powierzył mi dalsze prowadzenie całości polityki klimatycznej jako Pełnomocnikowi Rządu ds. polityki klimatycznej i sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska. Będę nadal pełnił funkcję Prezydenta COP, aż do szczytu klimatycznego w Limie w grudniu 2014 r. –  powiedział podczas spotkania z dziennikarzami. Decyzja ta wejdzie w życie w 27 listopada br.

Marcin Korolec przypomniał, że praca w ramach troiki Prezydencji COP, czyli razem z przedstawicielami Peru oraz Francji wymaha pełnej spójności, a to można osiągnąć tylko poprzez ciągłość procesu – również personalną.

 – Obecnie będę mógł się w całości skupić na procesie negocjacji klimatycznych, odciążenie od codziennych obowiązków związanych z prowadzeniem resortu środowiska, pozwoli mi w pełni skupić się na tym niezmiernie skomplikowanym procesie  – powiedział minister Korolec.

Ponadto potwierdził, że zespół polskiej prezydencji COP pozostaje niezmienny.  – Liczymy na sukces Szczytu w Warszawie i całej polskiej prezydencji, która będzie trwała aż do grudnia 2014 r.  – dodał.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *