Kolejne spotkanie Rady RIPOK

14 listopada w Szczecinie odbyło się kolejne posiedzenie przedstawicieli Rady Przedstawicieli Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (Rada RIPOK). Jest  to inicjatywa zakładająca stałe monitorowanie procesu wdrażania znowelizowanej ustaw związanych z gospodarką odpadami.

Celem cyklicznych spotkań Rady RIPOK jest identyfikowanie problemów związanych z realizacją „rewolucji odpadowej”, wypracowanie możliwych rozwiązań  i przekazanie ich do kompetentnych w tym zakresie instytucji, co w efekcie ma zapewnić sprawne funkcjonowanie nowego modelu gospodarki odpadami i Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych.

Możliwość bezpośredniej wymiany doświadczeń z przedstawicielami władzy ustawodawczej oraz wykonawczej z pewnością przyczyni się do znalezienia odpowiedzi na wiele nurtujących pytań oraz problemów, z którymi borykają się RIPOK-i.

Po  spotkaniu powstanie dokument podsumowujący, zawierający postulaty Przedstawiciel Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych, który przekazany zostanie władzy ustawodawczej i wykonawczej.

Już w grudniowym wydaniu „Przeglądu Komunalnego” pojawi się relacja z posiedzenia, a już teraz zapraszamy do obejrzenia fragmentów burzliwej dyskusji,  jaka odbywała się podczas posiedzenia.

ZOBACZ WIDEO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *