Inwestycje dla środowiska

Grupa Azoty podsumowała nakłady inwestycyjne poniesione w tarnowskiej spółce w ostatnich pięciu latach oraz przygotowuje plan inwestycyjny do 2020 r. W przyszłym roku firma planuje rozpocząć inwestycje związane z odsiarczaniem i odazotowaniem spalin z zakładowej elektrociepłowni.

Od 2008 r. na zadania inwestycyjne w Tarnowie wydano łączną kwotę 550 mln zł. Łącznie w najbliższych kilku latach Spółka zakłada, że wydatki na podstawowe inwestycje zlokalizowane w Tarnowie będą miały budżet na poziomie ok. 0,5 mld zł. Najbardziej zaawansowaną obecnie inwestycją jest modernizacja instalacji kwasu siarkowego o budżecie 63 mln zł. Finalizacja tego zadania ma nastąpić jeszcze w tym roku.

W najbliższym czasie istotne również będą inwestycje proekologiczne związane z odsiarczaniem i odazotowaniem spalin z zakładowej elektrociepłowni. Dzięki nim w zdecydowany sposób zredukujemy emisję siarki i tlenków azotu do atmosfery. Ze względu na wymogi środowiskowe inwestycje tą chcemy rozpocząć już w przyszłym roku i zakończyć do 2016 r. – informuje Witold Szczypiński, wiceprezes Grupy Azoty.

 Źródło: Grupa Azoty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *