GreenEvo po raz V

GreenEvo to autorski projekt Ministerstwa Środowiska, którego celem jest promocja polskich, zielonych technologii na rynkach zagranicznych oraz wspieranie ich eksportu. W tym roku 20 polskich firm, oferujących technologie środowiskowe, zyskało szansę dołączenia do grona laureatów projektu GreenEvo. W tym roku wśród wybranych przez Kapitułę Konkursu rozwiązań znalazły się m.in. przenośna elektrownia słoneczna, pneumatyczna przepompownia ścieków i system do zarządzania zużyciem mediów. 

1 kwietnia br. Kapituła Konkursu złożona m.in. z przedstawicieli biznesu i instytucji rządowych, pod przewodnictwem sekretarza stanu w MŚ Marcina Korolca, zakwalifikowała do dalszego etapu programu GreenEvo 20 innowacyjnych  technologii środowiskowych. Wśród nich znalazły się m.in.: systemy oświetlenia drogowego i przemysłowego LED zasilane z energii słońca i wiatru, technologia wysokoefektywnego odzysku ciepła w systemach wentylacyjnych czy linie do produkcji brykietu i pelletu z trocin, słom i innych odpadów pochodzenia rolniczego i leśnego. Wybrane firmy mogą liczyć m.in. na szkolenia w zakresie sprzedaży, ochrony własności intelektualnej oraz dostępnych ścieżek finansowania.

Następnie spośród 20 technologii, które przeszły do drugiego etapu konkursu, Kapituła wybierze najlepsze, którym nada status laureata. Tytuł ten wiąże się m.in. z możliwością uczestnictwa w misjach gospodarczych wraz z przedstawicielami polskiego rządu.

Lista podmiotów zakwalifikowanych do drugiego etapu dostępna jest na stronie organizatora konkursu.

Źródło: http://www.greenevo.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *