GO_GLOBAL.PL

„Innowacyjna, energooszczędna technologia budowy domów”, „innowacyjne algorytmy cyfrowych oznaczeń ilości kwasów nukleinowych” czy też „serwis pozwalający dowolnemu użytkownikowi zamienić swój dysk w chmurze w platformę e-commerce do sprzedaży plików” –  takie m.in. projekty doczekają się wsparcia w ramach II konkursu pilotażowego przedsięwzięcia GO_GLOBAL.PL, organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Celem GO_GLOBAL.PL jest wsparcie komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych realizowanych przez polskie, innowacyjne mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa na międzynarodowych rynkach.

Konkurs jest już drugim, który wspiera komercjalizację wyników badań naukowych lub prac rozwojowych polskich firm innowacyjnych na rynkach światowych. W konkursie złożono 55 wniosków o dofinansowanie, z których 52 zostały skierowane do oceny merytorycznej. 22 wnioski zostały zarekomendowane do wsparcia, a wśród nich znalazło się 13 wniosków, które wezmą udział w programach akceleracyjnych Partnerów Centrum.

Źródło: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *