Francusko-polska współpraca

Francuskie przedsiębiorstwa AREVA i EDF zorganizowały w Krakowie trzecią edycję Dnia Dostawców (Supplier’s Day). Przy tej okazji podpisano cztery kolejne porozumienia o współpracy z polskimi przedsiębiorstwami: Grupą Powen-Wafapomp, Elektrobudową, Tele-Fonika Kable i Rafako.

Tego rodzaju spotkania z lokalnymi firmami wynikają z chęci AREVA i EDF stworzenia szerokiej sieci polskich dostawców na potrzeby przyszłych projektów w zakresie energetyki jądrowej w Polsce. Współpraca pozwoli także rozwijać przemysłowe i techniczne kompetencje lokalnych podmiotów.

Dzisiejsze wydarzenie oraz podpisanie serii porozumień przyczyniają się do wzmocnienia sieci dostawców utworzonej przez AREVA i EDF w celu złożenia możliwie jak najlepszej oferty na budowę i eksploatację reaktorów jądrowych w Polsce. W budowie Olkiluoto 3 w Finlandii uczestniczy już 25 polskich przedsiębiorstw, tworząc solidne podstawy do udziału w budowie reaktorów w Polsce – powiedział Tarik Choho, wicedyrektor generalny AREVA ds. handlowych.

Połączenie na jak najwcześniejszym etapie kompetencji lokalnych przedsiębiorstw z know-how firm liderów w energetyce jądrowej jest atutem dla polskiego programu energetyki jądrowej. Podpisane dziś cztery porozumienia o współpracy wzmacniają więzi EDF z kilkuset polskimi dostawcami, z którymi EDF Polska współpracuje już w ramach swoich źródeł wytwarzania. Są one konkretnym wyrazem naszej woli długofalowego dzielenia się z partnerami wiedzą i umiejętnościami – oświadczył z kolei Dominique Lagarde, dyrektor inżynierii ds. nowych elektrowni jądrowych EDF.

W wydarzeniu udział wzięło blisko 50 firm produkcyjnych, budowlanych i inżynieryjnych oraz przedstawiciele kierownictwa AREVA i EDF.

Źródło: EDF Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *