VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Innowacyjne Rozwiązania Rewitalizacji Terenów Zdegradowanych”, Ustroń

Wczytuję mapę...

Date/Time
Date(s) - 02/10/2013 - 04/10/2013
00:00

Location
Hotel Jaskółka

Category(ies) No Categories


VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa
„Innowacyjne Rozwiązania Rewitalizacji Terenów Zdegradowanych”

2-4 października 2013 r., Ustroń

Ochrona oraz rewitalizacja wód powierzchniowych i podziemnych to wiodąca tematyka VII Międzynarodowej Konferencji Naukowej Innowacyjne Rozwiązania Rewitalizacji Terenów Zdegradowanych, która odbędzie się 2–4 października 2013 r. w Ustroniu.

Konferencja dotyczy przyrodniczo-krajobrazowych, technologiczno-inżynierskich, projektowo-planistycznych, ekonomicznych, finansowych oraz społecznych aspektów rewitalizacji terenów zdegradowanych. Do udziału w konferencji zapraszani są  naukowcy z uczelni wyższych i instytutów badawczych, przedstawiciele państwowych, samorządowych i prywatnych organizacji biorących udział w procesie rewitalizacji terenów zdegradowanych, a szczególnie terenów poprzemysłowych.

Propozycję tematów wystąpień wraz ze streszczeniami można nadsyłać do 1 lipca 2013 r. Szczegóły organizacyjne dostępne są na stronie internetowej konferencji: www.revitare-conf.pl.

Organizatorzy liczą, że jak w latach ubiegłych w wymianie doświadczeń podczas konferencji wezmą udział przedstawiciele władz regionalnych i lokalnych, właściciele terenów, inwestorzy, firmy zajmujące się oczyszczaniem oraz rekultywacją gleb i wód, firmy budowlane, instytucje finansujące i ubezpieczeniowe.

Referat wprowadzający wygłosi prof. dr inż. Piotr Małoszewski z Helmholtz Centre for Environmental Research UFZ w Niemczech.

W trakcie konferencji odbędą się finał i prezentacje laureatów II edycji ogólnopolskiego konkursu dla studentów i młodych pracowników nauki na prace naukowo-badawcze dotyczące rewitalizacji terenów zdegradowanych – REVITARE.

Konferencję już po raz siódmy organizują Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego oraz Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.revitare-conf.pl.

Kontakt:

Wanda Jarosz

Rzecznik prasowy IETU

tel. 32 254-60-31 wew. 136, kom. 602-484-611

jarosz@ietu.katowice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *