V Baltic Business Forum 2013, Świnoujście

Wczytuję mapę...

Date/Time
Date(s) - 24/04/2013 - 26/04/2013
09:00 - 14:30

Location
Hotel Interferie Medical SPA****

Category(ies) No Categories


V Baltic Business Forum 2013logotyp_BBF

„Europa: Północ-Wschód. Biznes bez granic”

24-26 kwietnia 2013 r., Świnoujście – Heringsdorf

Aleksander Kwaśniewski otworzy Baltic Business Forum 2013. Piąta edycja tego międzynarodowego gospodarczego forum odbędzie się  24-26 kwietnia 2013 r. w Świnoujściu. Gościem honorowym będzie Federacja Rosyjska.

Jaką rolę pełnić będzie Rosja w basenie Morza Bałtyckiego i jak rozwinie się współpraca gospodarcza na linii Północ-Wschód – te zagadnienia zdominują tegoroczny Baltic Business Forum (BBF). Szczególną ku temu okazją jest aktualne przewodnictwo Federacji Rosyjskiej w Radzie Państw Morza Bałtyckiego. – Wspólnie z partnerami z Europy i Azji postaramy się odpowiedzieć na pytanie o strategię Rosji w regionie Morza Bałtyckiego, perspektywy bałtyckiej współpracy gospodarczej oraz budowę zaufania do partnerów, również w kontekście powstającego Gazociągu Północnego – mówi Jacek Piechota, były minister gospodarki, prezes Stowarzyszenia Europa-Północ-Wschód, współorganizatora Forum. Przemówienie inaugurujące Baltic Business Forum wygłosi prezydent Aleksander Kwaśniewski, który przewodniczy Radzie Strategii BBF i od lat aktywnie wspiera rozwój stosunków Unii Europejskiej z państwami Wschodu.

Baltic Business Forum 2013 otworzy Aleksander Kwaśniewski .

W Świnoujściu, jak co roku, spodziewani są aktualni i byli przywódcy, ministrowie, samorządowcy, szefowie wielu agend rządowych. Będą też niezależni eksperci, przedstawiciele organizacji pozarządowych, a przede wszystkim – przedsiębiorcy. – Jesteśmy otwarci na kraje nadbałtyckie, ale również państwa uczestniczące w programie Partnerstwa Wschodniego – wyjaśnia Jacek Piechota. Goście zastanawiać będą się nad wpływem polityki klimatycznej na gospodarki krajów Północy i Wschodu, efektywnymi modelami partnerstwa publiczno-prywatnego czy sposobem tworzenia ponadnarodowych systemów transportowych. Osobne sesje i panele poświęcone będą też m.in. rolnictwu, energetyce, samorządom, mediom czy innowacji. Nie zabraknie też dyskusji o możliwościach inwestycyjnych na Ukrainie i Białorusi.

Dokładny program forum dostępny jest na stronie http://www.bbf2013.pl Za jej pośrednictwem można też dokonywać rezerwacji miejsc. Szybki transport uczestników konferencji na trasie Warszawa-Heringsdorf zapewnią specjalne loty samolotów linii Eurolot.

Baltic Business Forum to odbywające się od 2009 r. forum przedsiębiorców i polityków z Unii Europejskiej i Wschodu. Organizatorami konferencji są Stowarzyszenie Europa-Północ-Wschód, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydent Miasta Świnoujście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *