Spotkania kooperacyjne Eco-Match 2013 „Innowacyjne środowisko dla biznesu”

Wczytuję mapę...

Date/Time
Date(s) - 08/10/2013
09:00 - 15:30

Location
Międzynarodowe Targi Poznańskie, sala konferencyjna World Trade Center Poznań

Category(ies) No Categories


Spotkania kooperacyjne Eco-Match 2013 podczas targów POLEKO

Innowacyjne środowisko dla biznesu

8 października 2013 r., Targi POLEKO, sala konferencyjna World Trade Center Poznań

ul. Bukowska 12, 60-810 Poznań (obok pawilonu nr 5 Międzynarodowych Targów Poznańskich)

Poznański Park Naukowo-Technologiczny wraz z partnerami podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO organizuje indywidualne spotkania biznesowe przedsiębiorców i specjalistów działających w obszarach: woda, ścieki, odpady, recykling, energia, energia odnawialna, powietrze, hałas, wibracje, rewitalizacja, rekultywacja, aparatura kontrolno-pomiarowa, systemy zabezpieczeń środowiska naturalnego oraz ochrona przeciwpowodziowa.

Eco-Match 2013 – Spotkania kooperacyjne to wydarzenie towarzyszące Międzynarodowym Targom Ochrony Środowiska „POLEKO 2013”. Daje ono możliwość prezentacji własnych osiągnięć technologicznych oraz poszukiwania rozwiązań technicznych i technologicznych istotnych dla rozwoju przedsiębiorstwa.

Celem wydarzenia jest skojarzenie partnerów technologicznych oraz biznesowych i możliwość indywidualnego spotkania z przedstawicielami zagranicznych przedsiębiorstw zainteresowanych pomysłami polskich jednostek badawczo-rozwojowych oraz innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw oferujących dalszą współpracę technologiczną i handlową.

Tegoroczna edycja spotkań kooperacyjnych jest już szóstą z kolei. W czasie edycji w 2012 r. 69 uczestników wzięło udział w ponad 160 spotkaniach.

Po co i dla kogo stworzono spotkania kooperacyjne?

Przedsiębiorcy, z małych, średnich i dużych firm samodzielnie poszukujący partnerów biznesowych mają ograniczone możliwości w dotarciu do kontrahentów z Polski i Europy. Pomocą jest dla nich uczestnictwo w bezpłatnych spotkaniach mających na celu bezpośredni kontakt między potencjalnymi kontrahentami. Finansowana w całości ze środków unijnych Enterprise Europe Network to największa sieć ośrodków wspierających działalność biznesową na rynkach lokalnych.

Na czym polega uczestnictwo w spotkaniach?

Poznański Park Naukowo-Technologiczny organizuje bezpłatne, indywidualne spotkania biznesowe dla przedstawicieli polskich i zagranicznych firm oraz jednostek badawczych działających w branży „eko”. Podczas spotkań zaprezentować można własne osiągnięcia technologiczne potencjalnym kontrahentom, lub poznać innowacyjne rozwiązania technologiczne z Polski i świata. W ramach Eco-Match 2013, specjaliści PPNT organizują bezpośrednie, indywidualne spotkania partnerów biznesowych.

Jak wziąć udział w spotkaniach?

Uczestnictwo w bezpośrednich spotkaniach biznesowych organizowanych indywidualnie dla każdego klienta w ramach Eco-Match 2013 podczas targów POLEKO jest całkowicie bezpłatne. By móc wziąć w nim udział, wystarczy zarejestrować się do 16 września 2013 r. na stronie internetowej: http://www.b2match.eu/eco-match2013/pages/spotkania-biznesowe i podać swoje oczekiwania związane z potencjalnymi partnerami. Podczas rejestracji należy określić swój profil działalności, a eksperci z Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego wyszukają partnerów biznesowych po czym umówią bezpośrednie spotkanie w Poznaniu. Przedsiębiorstwa i jednostki badawczo – rozwojowe nie ponoszą żadnych opłat za udział w projekcie i za organizację spotkań umawianych przez specjalistów z PPNT.

Kto jest organizatorem spotkań?

Enterprise Europe Network (EEN) zrzesza blisko 600 organizacji w Europie. Dzięki temu dysponuje bazą potencjalnych partnerów biznesowych w niemal każdej dziedzinie gospodarki. Informacje o przedsiębiorstwach i ich potrzebach trafiają do europejskiej bazy internetowej. Zadaniem EEN jest pomoc w znalezieniu się kooperantom – w bazie są kojarzeni klienci, dobierani partnerzy handlowi i technologiczni.

EEN w Wielkopolsce funkcjonuje m.in. w ramach Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Działający od 1995 r. PPNT jest pierwszym w Polsce parkiem naukowo-technologicznym. Jest miejscem, w którym spotykają się środowiska naukowe i biznesowe. To idealny punkt dla tych, którzy poszukują innowacyjnych technologii oraz najnowocześniejszych technik zarządzania i transferu informacji. Dzięki współpracy z naukowcami z UAM i innych wielkopolskich uczelni, PPNT jest idealnym partnerem w procesie komercjalizacji wyników badań naukowych i technologicznych w gospodarce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *