Misja-emisja takes a breath

Wczytuję mapę...

Date/Time
Date(s) - 25/03/2014
10:00 - 15:00

Location
Urząd Miejski w Sosnowcu

Category(ies) No Categories


Logo TAB

25 marca 2014 r.  Urząd Miejski w Sosnowcu zaprasza na konferencję pt. „Wspomaganie w podejmowaniu decyzji na rzecz poprawy jakości powietrza i zdrowia na terenach zurbanizowanych” organizowanej w ramach Platformy Zdrowego Środowiska. W konferencji udział wezmą przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Gospodarki czy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Miejsce w programie zapewnione ma także „Misja-emisja”. 

Projekt „Take a Breath („Weź oddech”) – Akcje adaptacyjne prowadzone w celu zmniejszenia niekorzystnego wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie realizowany jest przez Urząd Miejski w Sosnowcu od sierpnia 2011 r. Partnerem wiodącym projektu w Polsce jest Główny Instytut Górnictwa, a do partnerów zagranicznych należą:

  1. National Institute of Environmental Health (NIEH) (Kozep-Magyarorszag) – Węgry (HU)
  2. Ústí Region (Severozapad) – Czechy (CZ)
  3. Municipality of Várpalota (Kozep-Dunantul) – Węgry (HU)
  4. Forestry and Environment Istitute (Piemonte) – Włochy (IT)
  5. ERICo Velenje Environmental Research and Industrial Co-operation Institute – Słowenia (SI)
  6. Municipality of Velenje – Słowenia (SI)

Konferencja odbędzie się w sali sesyjnej (319) Urzędu Miejskiego w Sosnowcu przy Al. Zwycięstwa 20. Przedmiotem konferencji będzie przede wszystkim zaprezentowanie aktualnie dostępnych dla samorządów instrumentów finansowych na działania związane z poprawą stanu powietrza zarówno z programów krajowych jak i europejskich, a także obowiązujących przepisów prawa w zakresie ochrony powietrza. Z uwagi na fakt, iż problem zanieczyszczenia powietrza jest zjawiskiem dotyczącym większości miast regionu śląskiego zaproszenie na konferencję kierowane jest do wszystkich większych miast województwa śląskiego. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Podczas zaplanowanego w trakcie konferencji panelu dyskusyjnego zostanie stworzona możliwość zapoznania się z inicjatywami podejmowanymi przez inne miasta oraz podzielenia się własnymi doświadczeniami i potrzebami z instytucjami finansowymi. Wśród omawianych projektów swoje 5 minut będzie miał także projekt „Misja-emisja”. Relacja z konferencji na żywo na fanpage’u „Misji-emisji” oraz po konferencji. Sosnowiec i „Misja-emisja” walczą razem!

Więcej informacji o konferencji udziela

Grażyna Kowalska

Urząd Miejski w Sosnowcu

ul. Mościckiego 14

41-200 Sosnowiec

tel. +48 32 296 08 01

e-mail: piu.gk@um.sosnowiec.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *