Konferencja „Przełącz się na Zielone”, Warszawa

Wczytuję mapę...

Date/Time
Date(s) - 12/09/2013
00:00

Location
Sound Garden Hotel

Category(ies) No Categories


220_160-plKonferencja „Przełącz się na Zielone”

12 września 2013 r., hotel Sound Garden, Warszawa

Ponad 9 tysięcy kilogramów niebezpiecznych elektroodpadów zebrano w Warszawie podczas akcji zorganizowanej przez DTZ, Jones Lang LaSalle, Knight Frank, Skanska oraz Stena Recycling. Elektrośmieci zostały sprzedane, a cały dochód przekazany Fundacji WWF Polska. To jednorazowa inicjatywa, oczywiście ważna, ale równie istotna wydaje się codzienna troska o środowisko naturalne. Jakie jeszcze rozwiązania stosują firmy z branży nieruchomości, a jakie miejscy urzędnicy, jak działania polskich metropolii wpisują się w trend zrównoważonego rozwoju?

Podczas spotkania będzie dyskusja o tym czy inwestowanie w produkty energooszczędne w naszym klimacie ma sens? Jak długo trzeba czekać na zwrot z inwestycji? Jakie nowości pojawiły się ostatnio na rynku?

Poruszone zostaną również kwestie związane z certyfikatami. Do tej pory prawie wszyscy właściciele nieruchomości decydowali się na wdrożenie certyfikatów LEED albo BREEAM. Kto odważy się na zastosowanie niemieckiego certyfikatu DGNB lub francuskiego HQE? Jakie kryteria trzeba spełnić, by je zdobyć?

Postawione zostanie także pytanie, czy deweloperzy mieszkaniowi są zainteresowani certyfikacją i czy polscy konsumenci są już gotowi na płacenie za zielone rozwiązania?

Zaproszeni  eksperci odpowiedzą także na pytanie jak odpowiednio zaprojektować, wyposażyć i eksploatować centrum handlowe aby było proekologiczne. Jego lokatorzy, czyli najemcy, również powinni myśleć o środowisku. Jakie rozwiązania stosują zarządcy nieruchomości, a jakie właściciele sieci handlowych?

Szczegółowe informacje nt. konferencji: http://eurobuildcee.com/SwitchtoGreen2013/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *