III Międzynarodowa konferencja i wystawa Future4Build, Warszawa

Wczytuję mapę...

Date/Time
Date(s) - 06/11/2013 - 07/11/2013
00:00

Location
Warszawskie Centrum EXPO XXI

Category(ies) No Categories


III  Międzynarodowa konferencja i wystawa Future4Build

6-7 listopada 2013 r., Warszawa

Konferencja Future4Build to najbardziej kompleksowa platforma biznesowa i miejsce spotkań dla osób zainteresowanych ideą zrównoważonego rozwoju w Polsce i na świecie. III edycja tego międzynarodowego wydarzenia odbędzie się  6 i 7 listopada br. w Warszawie. Motywem przewodnim Future4Build 2013 będzie idea wspierania zrównoważonego rozwoju miast w perspektywie dyrektyw UE na lata 2014-2020.

Jak co roku, Future4Build odbędzie się w formule innowacyjnej platformy biznesowej, umożliwiającej wymianę doświadczeń i informacji na temat zrównoważonego rozwoju, z naciskiem na uwarunkowania ekologiczne, ekonomiczne i społeczne. Lepsze budynki to inwestycja w lepszą przyszłość, ale infrastruktura to zaledwie jeden z aspektów konferencji.

 – Przygotowując program i formułę Future4Build 2013 koncentrujemy się się na czterech aspektach: środowisku, ekonomii, społeczeństwie i dziedzictwie – mówi Svetlana Robinson, Event Director Future4Build. – Naszym celem jest kompleksowe zaprezentowanie idei zrównoważonego rozwoju w szeroko rozumianym kontekście gospodarczym –dodała.

Future4Build gromadzi wybitnych ekspertów i ważnych partnerów instytucjonalnych. Dotychczasowe edycje konferencji odbywały się pod patronatami m.in. Ministerstwa Gospodarki, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Polskiego Związku Firm Deweloperskich czy The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS). W tym roku partnerami konferencji będą m.in. The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) oraz Buro Happold.

W 2013 r. w ciągu dwóch dni konferencji zaplanowano kilkanaście paneli dyskusyjnych, prezentacji, debat i specjalistycznych warsztatów z udziałem polskich i międzynarodowych ekspertów. Swój udział w Future4Build zapowiedzieli m.in. architekt i planista Guy Perry oraz architekt odpowiedzialny za rozbudowę Opery w Sydney Marek Krawczyński.

Motywem wiodącym tegorocznej imprezy będzie idea wspierania zrównoważonego rozwoju miast – dodaje Svetlana Robinson. – W tym celu chcemy zainicjować dialog pomiędzy interesariuszami: architektami, inżynierami, deweloperami, ekologami, ekspertami w dziedzinie planowania i wdrażania nowoczesnych, zrównoważonych ekologicznie rozwiązań urbanistycznych oraz przedstawicielami urzędów państwowych i samorządów. Poprzez formułę pozytywnej kontrowersji chcemy zaprosić odpowiedzialne osoby do konstruktywnej dyskusji i do działania – powiedziała S. Robinson.

Wśród omawianych podczas Future4Build 2013 zagadnień znajdą się m.in.:

  •  W jaki sposób budować zrównoważone miasta?
  •  Jak planować zdrowe środowisko miejskie?
  •  Dlaczego najemcy poszukują zielonych biurowców?
  •  Czego jeszcze nie wiemy o pasywnym budownictwie?
  •  Czy ekologia się opłaca?

Future4Build należy do imprez typu CONFEX, jest więc połączeniem konferencji i wystawy (expo). Dzięki takiej formie uczestnicy mogą zdobywać wiedzę i dzielić się nią poprzez udział zarówno w merytorycznych dyskusjach i warsztatach, jak i w targach. Podczas expo, będącego nieodłącznym elementem imprezy, zaprezentowane zostaną najnowocześniejsze ekologiczne technologie oraz innowacyjne rozwiązania dla sektora inwestycji infrastrukturalnych. Wystawa jest otwarta dla wszystkich chętnych, także osób poszukujących informacji o budowie domu czy zainteresowanych ekologicznymi zagadnieniami. W ramach targów po raz kolejny wręczona zostanie także nagroda Innovative Product Award.

Future4Build jest także innowacyjną platformą biznesową zrzeszającą decyzyjne środowisko biznesowe oraz wybitnych prelegentów z Polski i ze świata. Podczas dwóch dni konferencji w jednym miejscu spotkają się przedstawiciele inwestorów, deweloperów, architektów, projektantów, najemców oraz producentów ekologicznych rozwiązań dla sektora budowlanego. Udział krajowych i zagranicznych liderów daje możliwość nawiązania cennych kontaktów biznesowych.

Więcej informacji: www.future4build.com

Dodatkowe informacje:

Agata Adamczewska

TBWA PR

Tel.: 22 457 06 80 / 696 865 343

E-mail: agata.adamczewska@tbwa-pr.pl

Marlena Biardzka

Sapphire Ventures Sp. z o. o.

Tel.: 22 256 70 31 / 601 441 486

E-mail: mbiardzka@sapphireventures.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *