Elektryczny i ekologiczny e-up!

Volkswagen przedstawił swój pierwszy, w pełni elektryczny samochód seryjny: nowego e-up! To prawie bezgłośne, czteroosobowe auto ma  zasięg 150 kilometrów. Nowego e-up!  pokazano podczas konferencji inwestorów w Wolfsburgu.

Szerszej publiczności samochód zostanie przedstawiony podczas Międzynarodowej Wystawy Samochodowej (IAA) we Frankfurcie we wrześniu br., a zaraz po niej Volkswagen rozpocznie przyjmowanie zamówień.

Elektryczny e-up!

To samochód przeznaczony jest do codziennego poruszania się po mieście, idealnie nadaje się także dla osób dojeżdżających do pracy z regionów podmiejskich lub jako drugi samochód w rodzinie. Po przejechaniu 150 km wystarczy 30 minut, aby naładować baterię do 80% pojemności.

e-up! jest napędzany silnikiem elektrycznym o mocy maksymalnej 60 kW/82 KM. Moc długotrwała wynosi 40 kW/55 KM. Maksymalny moment obrotowy 210 Nm jest dostępny już od pierwszych obrotów silnika. Dzięki temu przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje nowemu e-up! 14 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 135 km/h. Wbudowana w podłogę bateria litowo-jonowa ma pojemność 18,7 kWh. Po pełnym załadowaniu, przy niewielkiej masie samochodu, wynoszącej 1185 kilogramów, e-up! może przejechać 150 kilometrów (wg NEFZ).

Złącze do ładowania baterii ukryte jest za „klapką wlewu paliwa”. Jako opcja dostępny jest system ładowania CCS (ang. Combined Charging System), ustandaryzowany przez Volkswagena i innych producentów, dopuszczający ładowanie prądem stałym i zmiennym. Kierowcy mogą zatem ładować baterię na większości stacji, niezależnie od źródła prądu i oferowanej prędkości ładowania.

Źródło: Volkswagen Group

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *