Ekoodpowiedzialni w biznesie

Wyjątkowe miejsce, niezwykłe statuetki, uroczysta atmosfera, „śmietanka” polskiej sceny gospodarki odpadami, najlepsze firmy i osobowości, poważnie podchodzące do ochrony środowiska – Gala Kongresu Envicon Environment za nami.

Gali, wieńczącej pierwszy dzień Międzynarodowego Kongresu Envicon Environment niezmiennie towarzyszy uroczystość rozdania nagród w kilku, bardzo prestiżowych konkursach. W podniosłej atmosferze w warszawskim  hotelu Sofitel Victoria 28 listopada 2018 r. poznaliśmy więc laureatów Konkursu Puchar Recyklingu, Dyrektora Roku Zakładu Oczyszczania Miasta, Ekoodpowiedzialni w Biznesie, Promotor Czystej Energii oraz Nagroda Pracy Organicznej im. Wojciecha Dutki. Kto w tym roku stanął na podium?

„Ekoodpowiedzialni w biznesie” to nie tylko konkurs, ale także postawa, dowód na to, że odpowiedzialne, prośrodowiskowe działania są naprawdę ważne, dostrzegane oraz nagradzane. VIII już edycja przedsięwzięcia służy docenieniu firm, które dbają o środowisko, minimalizując swój negatywny wpływ na nie, a także podejmują działania edukacyjne w zakresie ochrony środowiska, zarówno wewnątrz organizacji, jak i w swoim otoczeniu.

Nagrodę główną zdobyła firma OSI Food Solutions Poland, zajmująca się produkcją wyrobów mięsnych  Firma zarejestrowana została w systemie EMAS, a jej budynek produkcyjny, jako pierwszy w Polsce budynek przemysłowy uzyskał certyfikat LEED GOLD. Został zaprojektowany i zbudowany z myślą o minimalizowaniu wpływu na otoczenie zewnętrzne i zasoby naturalne – posiada najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i technologiczne w tym zakresie. Wyróżnienie w konkursie otrzymała z kolei Kompania Piwowarska, która stale doskonali gospodarkę produktami ubocznymi i odpadami wytwarzanymi w procesie produkcyjnym. W 2017 r. odzyskowi, w tym recyklingowi, poddanych zostało ich ponad 97%. Produkty uboczne powstające przy produkcji piwa są blisko w 100% wykorzystywane w rolnictwie oraz w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym.

Kontakt

Marta Siatka
Koordynator konkursów
+48 61 655 81 08
konkurs@abrys.pl
Wyślij e-mail


Zapraszamy do współpracy

abrys_logo

Wydawca
Abrys Sp z o.o.
ul. Daleka 33,
60-124 Poznań
www.abrys.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *