Ekoodpowiedzialni (nie tylko) w bizesie

Dobiegła końca VI edycja konkursu „Ekoodpowiedzialni w biznesie”. W tym roku nagrodzone zostały przedsiębiorstwa, które w 2015 r. zrealizowały proekologiczne przedsięwzięcia oraz prowadziły politykę społecznej odpowiedzialności, uwzględniając w swoich działaniach CSR.

Podczas uroczystej Gali Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON, która miała miejsce 10 października br. na terenie MTP w Poznaniu, odbyło się wręczenie nagród wszystkim laureatom.

Główną nagrodę w kategorii Przedsiębiorstwo, z rąk Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska Krzysztofa Lissowskiego oraz prezes Zarządu Abrys, organizatora konkursu Magdaleny Dutki, zdobyło Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. z Tych. Laureat to krajowy i europejski lider w sektorze gospodarki wodno-ściekowej pod względem wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Firma jest od lat zarejestrowana w EMAS. Komisja Europejska w zeszłym roku wyróżniła firmę główną nagrodą w konkursie EMAS Awards. Międzynarodowe jury doceniło osiągnięcia RCGW w zakresie wdrażania ekoinnowacyjnych rozwiązań. Należy  podkreślić, że była to pierwsza w historii nagroda główna dla firma z Polski w tym prestiżowym konkursie.

Za osiągnięcia w podnoszeniu świadomości ekologicznej pracowników oraz społeczności lokalnej wyróżnienie w konkursie otrzymały Zakłady Farmaceutyczne Polpharma ze Starogardu Gdańskiego.

Wybór tegorocznych laureatów nie był prosty, mieliśmy okazję poznać wiele ciekawych inicjatyw przyjaznych środowisku, zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju i sprzyjających społeczeństwu. Z uwagi na wysoki poziom, które reprezentowały przedsiębiorstwa biorące udział w Konkursie, organizator Konkursu, firma Abrys za proekologiczne działania postanowiła wyróżnić jeszcze cztery  podmioty: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie, DPD Polska Sp. z o.o., Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. oraz PepsiCo Consulting Polska Sp. z o.o.

Mamy nadzieję, że prestiżowy tytuł ekoodpowiedzialnej firmy będzie poważnym zobowiązaniem do ciągłego usprawniania i rozwijania swojej działalności, a także przykładem dla innych przedsiębiorstw, że warto iść w kierunku prośrodowiskowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *