Ekoodpowiedzialni na GREEN-TECH

Konkurs „Ekoodpowiedzialni w biznesie” był jednym z tematów spotkania GREEN-TECH – trendy w przemyśle metalowym – nowe rynki – zielone impulsy – przyszłościowe kwalifikacje zawodowe. Spotkanie odbyło się 10 marca br. w Instytucie Ognia Spartherm w Gorzowie Wlkp. 

Organizatorem spotkania był Lubuski Klaster Metalowy wspólnie z niemieckimi partnerami (profil.metall z Brandenburgii). Wydarzenie było podsumowaniem projektu „Green Jobs w przemyśle metalowym”. Praktycy, naukowcy, popularyzatorzy dyskutowali o różnorodnych aspektach ekologii w firmach branży metalowej województwa lubuskiego. Zwracano uwagę m.in. na potrzebę dalszego rozwoju „zielonych” kompetencji pracowników przedsiębiorstw, konieczność kształtowania postaw proekologicznych w firmach i ich otoczeniu, niezbędność rozszerzania motywacji we wdrażaniu działań proekologicznych w firmach metalowych. Spotkanie było to też okazją do zaprezentowania ekoinnowacji technologicznych  w takich firmach, jak Faurecia Gorzów  i Spartherm. Wskazywano na rosnącą ekoodpowiedzialność biznesu, jej ekonomiczne uwarunkowania, ale i potrzebę dalszych „zielonych” szkoleń i edukacji proekologicznej, popularyzacji konkursów dla firm w tej dziedzinie.

Wśród zabierających głos na konferencji byli m.in.: prezes Lubuskiego Klastra Metalowego Andrzej Graczykowski, Dyrektor ds. Badań i Wdrożeń Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego Parku Naukowo-Przemysłowego Piotr Gramza oraz Gunda Fischer z IMU – Institut Berlin, Adrian Łyśniewski i Krzysztof Gocłowski z Faurecii Gorzów, Iwona Kacak z Instytutu Technologii Eksploatacji – Państwowy Instytut Badawczy w Radomiu, dr Katarzyna Cheba z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego w Szczecinie, Andrzej Stefanowicz z firmy Sparthem, a także prezes Gorzowskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Włodzimierz Fleischer. konkurs „Ekoodpowiedzialni w biznesie” zaprezentowała Małgorzata Masłowska-Bandosz z firmy ABRYS.

Po obradach uczestnicy zwiedzili laboratoria Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego Parku Naukowo-Przemysłowego w Stanowicach.

IMG_4264-26 IMG_4146-6 IMG_4130-2

IMG_4237-23 IMG_4282-28 (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *