Ekologiczny staż

We wrześniu br. odbędzie się piąte spotkanie Rady Programowo-Naukowej dokonującej wyboru uczestników na tzw. eko-staże.

Projekt EKO-STAŻ jest realizowany przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach we współpracy z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, Naczelną Organizacją Techniczną Federacją Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych, a także Radę Miejską w Gliwicach.

Jego celem jest zwiększenie efektywności transferu wiedzy i wzmocnienie powiązania sfery B+R z przedsiębiorstwami, poprzez realizację staży dla 62 pracowników naukowych w śląskich przedsiębiorstwach.

Projekt adresowany jest do pracowników naukowych jednostek naukowych, pracowników naukowo-dydaktycznych uczelni województwa śląskiego, prowadzących działalność naukową w branży ochrony środowiska, a także przedsiębiorstw MŚP z branż określonych w programie Rozwoju Technologicznego Województwa Śląskiego 2010-2020 r. – Technologie dla ochrony środowiska i Technologie dla energetyki i górnictwa.

W projekcie mogą wziąć udział mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które posiadają oddział, filię lub inną jednostkę organizacyjną na terenie województwa śląskiego, działają lub rozwiją się w branży ochrony środowiska, mogą skorzystać z pomocy de minimis i są zainteresowane przyjęciem pracownika naukowego na staż.

Staże są okazją do zdobycia cennego doświadczenia zawodowego, które wzmocni ofertę dydaktyczną macierzystej jednostki lub uczelni. Z kolei przedsiębiorca biorąc udział w projekcie zyska wykwalifikowanego pracownika, którego praca przyczyni się do wzrostu konkurencyjności firmy i transferu wiedzy z sektora B+R do biznesu. Ponadto będą oni mieli też dostęp do najnowszych badań, nowinek lub pomysłów na badania w swojej branży.

Projekt EKO-STAŻ realizowany jest od sierpnia 2012 r. do lipca 2014 r.

Źródło: www.ekostaz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *