Ekologiczna inwestycja Hyundai

130508_Photovoltaic plant at AsanHyundai Motor Company na dachu swojej fabryki w Korei Południowej zainstaluje panele fotowoltaiczne. Dzięki inwestycji zwiększy wykorzystanie energii odnawialnej, a tym samym przyczyni się do redukcji emisji dwutlenku węgla.

Instalacja będzie się składać z ok. 40 000 modułów fotowoltaicznych, przez co stanie się największą tego typu inwestycją w Korei Południowej. Wytworzona ze słońca energia będzie kupowana przez spółkę Korea Electric Power Corporation (KEPCO) i odsprzedawana lokalnym odbiorcom, w tym miastu Asan, gdzie zlokalizowana jest inwestycja.

Panele fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na powierzchni 213 000 m2, co stanowi 68% łącznej powierzchni dachu fabryki. Instalacja będzie miała moc 10 MW, dzięki czemu będzie mogła dostarczyć nawet 11,5 mln KWh rocznie, co pozwoli na zaopatrzenie w energię aż 3200 gospodarstw domowych.

Instalacja fotowoltaiczna w Asan w całości powstanie na istniejących dachach fabryki, zatem jej budowa nie wymaga żadnych dodatkowych gruntów i nie będzie szkodliwa dla środowiska. Wybór zakładu, na dachach którego Hyundai zamierza zrealizować inwestycję również nie jest przypadkowy. W zakładach w Asan produkowane są przyjazne środowisku samochody – Hyundai Sonata Hybrid oraz Grandeur, które wpisują się w proekologiczną strategię działań firmy.

Źródło: Hyundai Motor Company

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *