Dwie dekady dla środowiska

Dziś w Genewie rozpoczynają się uroczyste obchody 20-lecia istnienia Green Cross International (Międzynarodowy Zielony Krzyż), trzeciej co do wielkości globalnej organizacji ekologicznej na świecie.  

Założony z inicjatywy Michaiła Gorbaczowa Green Cross International ukierunkowany jest na rozwiązywanie globalnych problemów związanych z bezpieczeństwem, ubóstwem oraz degradacją środowiska. Najważniejsze efekty działań organizacji to milion dzieci objętych programem edukacji, kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Ghany i Boliwii, którym zapewniono dostęp do wody pitnej czy 50 ton bezpiecznie zutylizowanej broni chemicznej. Od 2007 r. na czele Światowej Rady Dyrektorów Green Cross International stoi dr Jan Kulczyk. Działalność organizacji wspierają m.in. Robert Redford, Leonardo DiCaprio i Penelope Cruz.

Rocznicowe obchody rozpoczną obrady Zgromadzenia Ogólnego Green Cross International. Wezmą w nich udział przedstawiciele oddziałów organizacji z całego świata oraz przedstawiciele władz Genewy i rządu Szwajcarii, którzy pragną wyrazić swoje uznanie dla działalności organizacji. Zostaną również wręczone nagrody The Green Star Awards. Green Cross International uhonoruje w ten sposób osoby, które przyczyniły się do zapobiegania klęskom żywiołowym na świecie.

Trzeciego września w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie odbędzie się 7. edycja Konferencji Earth Dialogues (Dialogi Ziemi). Spotkanie co roku przyciąga czołowe postaci polityki międzynarodowej, nauki, biznesu i społeczeństwa obywatelskiego. Wśród tegorocznych panelistów znajdują się m.in. Michaił Gorbaczow i dr Jan Kulczyk.

Punktem kulminacyjnym obchodów będzie premierowe wykonanie musicalu pt. „2050 – przyszłość jakiej pragniemy”. Historia musicalu jest osadzona w 2050 r. Głównymi bohaterami przedstawienia są młodzi ludzie, którzy borykają się z najważniejszymi ekologicznymi wyzwaniami współczesności. Międzynarodowa obsada musicalu, do której należy Polka Eva Tęsiorowska, wykona utwory legendarnego muzyka Yusuf Islam (Cat Stevens).

Musical-poster_version_10_[print version]

Pragniemy, aby działania podejmowane przez Green Cross International dotarły do jak najszerszego grona osób, a 20-lecie istnienia jest doskonałą okazją do tego, aby mówić o naszej misji, którą jest wspieranie działań na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju – mówi Dominika Kulczyk-Lubomirska, założycielka i wiceprezes polskiego oddziału Green Cross.

Źródło: Green Cross Poland

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *