Wyróżnienie dla Carlsberg Polska

Carlsberg Polska otrzymała wyróżnienie w konkursie „Pozytywista Roku 2012” w kategorii „Ekologia, zrównoważony rozwój”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Regionalnych Inkubatorów Przedsiębiorczości „Wokulski”.

„Pozytywista Roku” to honorowe wyróżnienie dla aktywnych osób, firm lub instytucji, które mogą stanowić wzór do naśladowania i źródło inspiracji. Formuła ogólnopolskiego konkursu pozwala społecznościom lokalnym pochwalić się na forum całego kraju swoimi odnoszącymi sukcesy przedsiębiorcami, firmami, organizacjami pozarządowymi, działającymi też aktywnie na rzecz dobra społecznego.

– Cieszy nas to wyróżnienie, gdyż oznacza ono, iż nasze zaangażowanie w działania proekologiczne są zauważane i doceniane przez otoczenie. Cieszy tym bardziej, iż formuła tego konkursu jest wyjątkowa, bowiem to ktoś z zewnątrz wytypował nas do nagrody, pisząc uzasadnienie do Fundacji, i uznając tym samym, iż zasługujemy na takie uhonorowanie – mówi Jagoda Jastrzębska, Kierownik ds. Rozwoju Odpowiedzialnego Biznesu.

Carlsberg Polska, po pomyślnym przejściu weryfikacji przez jurorów, otrzymała wyróżnienie za edukacyjną akcję ekologiczną podczas UEFA Euro 2012 – „Bądź fair wobec środowiska. Daj śmieciom kosza”, adresowaną do kibiców piłki nożnej oraz za całokształt działań społecznych.

Pozytywiści Roku 2012 wybierani byli w pięciu kategoriach: Wizja i przywództwo, Badania i rozwój, Otoczenie biznesu, Ekologia i rozwój zrównoważony oraz Firmy rodzinne.

Nagrody Pozytywista Roku są przyznawane od 2010 r. Wśród laureatów znajdują się m.in. Ewa Błaszczyk z założoną przez siebie Fundacją „A kogo” czy Paweł Golec, współzałożyciel Fundacji Braci Golec.

W edycji 2012 do konkursu zgłoszonych zostało łącznie 191 kandydatów. Więcej informacji na stronach www Fundacji Wokulski oraz konkursowej www.pozytywistaroku.pl.

Źródło: Carlsberg Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *