Dolina Nidy górą!

Podczas VII Gali Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON ENVIRONMENT w poznańskim Teatrze Wielkim przyznano nagrody laureatom Konkursu Ekoodpowiedzialni w Biznesie. Wydarzenie poprowadził Tomasz Kammel. Uroczystość została zakończona występem Variuns Manx.

Przemówienie Pani Prezes Zarządu Magdaleny Dutki oraz wiceprezesa Zarządu Roberta Rosy otworzyło uroczystą galę wręczenia nagród.

W poprzedniej edycji konkursu główną nagrodę przyznano Regionalnemu Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. z Tych. W tym roku wyróżnienie Kapituła obradująca w Ministerstwie Środowiska w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska przyznała firmom MASTER – Energia i Odpady Sp. z o.o. oraz Żywiec Zdrój S.A.. Pierwsza z nich jest nowoczesnym przedsiębiorstwem, wykonującym kompleksowe usługi w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów. Spółka specjalizuje się w wywozie odpadów, unieszkodliwianiu, selektywnej zbiórce oraz energetyce odnawialnej. Żywiec Zdrój natomiast jest największym producentem wody butelkowanej w Polsce. To firma działająca w pięciu lokalizacjach, zatrudniająca blisko 600 pracowników, a ich udziały wartościowe w rynku wody butelkowanej przekraczają 30%.

Nagrodę główną VII edycji konkursu zdobyła firma Dolina Nidy Sp. z o.o.. Z rąk pana Krzysztofa Lissowskiego, Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska oraz Prezes Magdaleny Dutki nagrodę główną odebrał przedstawiciel firmy. To nie pierwsze wyróżnienie firmy w „Konkursie Ekoodpowiedzialni w Biznesie”. Już podczas III edycji w 2013 roku Dolina Nidy Sp. z o.o. otrzymała główną nagrodę. Cieszy więc fakt, że firma regularnie działa na rzecz ochrony środowiska i ekologii.

W wyniku podjętych działań inwestycyjnych w 2016 r. firma znacząco obniżyła zużycie energii i emisję dwutlenku węgla. Ponadto podjęła liczne działania podnoszące świadomość ekologiczną okolicznych mieszkańców, a także pracowników firmy. Nie bez znaczenia dla firmy jest też zachowanie bioróżnorodności – w 2016 r. przeprowadzono rekultywację terenu po starej instalacji i nasadzono tam ponad 9 tys. drzew. Dolina Nidy jako pierwsza firma w województwie świętokrzyskim, a ósma w kraju wdrożyła i utrzymuje do dziś dobrowolny system środowiskowy EMAS.

Fot. Adrian Wykrota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *